«Dinamo» ielaiž trīs ripas mazākumā, bet papildlaikā izcīna pirmo uzvaru Špenglera kausā

Rīgas „Dinamo” trešdien pamatlaika izskaņā ielaida vārtus, tomēr papildlaikā, ar rezultātu 4:3 apspēlējot Somijas klubu HPK, izcīnīja pirmo uzvaru Špenglera kausa izcīņā, liecina organizatoru informācija.

Divus vārtus dinamiešu labā guva kanādietis Denijs Kristo, bet vienu ripu pievienoja Gunārs Skvorcovs, savukārt uzvaras vārtus papildlaikā guva komandas kapteinis Miks Indrašis.

Visus vārtus „Dinamo” vienība ielaida, spēlējot skaitliskajā mazākumā.

Neilgi pēc spēles sākuma „Dinamo” nonāca skaitliskajā mazākumā. Pārtverot ripu, divatā pret vienu aizsargu izrāvās Indrašis un Skvorcovs, kurš atklāja spēles rezultātu. „Dinamo” prieki nebija ilgi, jo divarpus minūtes vēlāk somi, spēlējot vairākumā, rezultātu izlīdzināja. Atlikušajā trešdaļas gaitā nevienai no komandām vārtus gūt neizdevās.

Otrā trešdaļa ritēja bez vārtu guvumiem, līdz četras minūtes pirms pārtraukuma Kristo uzņēmās iniciatīvu un raidīja ripu virs pretinieku kājsarga, atjaunojot vadību Rīgas vienībai.

Jau pēdējā perioda ievadā, atkal spēlējot skaitliskajā vairākumā, HPK spēlētāji otro reizi pārspēja Mantas Armili. Trešdaļas septītajā minūtē pretinieku viduszonā atbruņoja Kristo, kurš nekavējoties devās pretinieku zonā un raidīja ripu starp soma kājsargiem, atgriežot vadību „Dinamo” komandai. Turpinājumā abas komandas bīstami apdraudēja pretinieku vārtus. Nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām, spēlējot skaitliskajā vairākumā, HPK bija aizstājuši vārtsargu ar sesto laukuma spēlētāju, ko komanda izmantoja, izlīdzinot rezultātu.

Papildlaika sākumā HPK vienība izpelnījās divu minūšu noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu, ko prata realizēt „Dinamo” kapteinis Indrašis.

„Dinamo” grupas spēles noslēdza ar vienu uzvaru divās spēles, kas dos otro vai trešo vietu apakšgrupā. Gan otrās, gan trešās vietas ieguvēji izslēgšanas turnīru uzsāks ar ceturtdaļfināla spēli.

Jau iepriekš vēstīts, ka „Dinamo” kausa izcīņas pirmajā mačā ar 1:6 piekāpās Šveices izlasei.

Otrā grupā spēlēs mājinieki HC „Davos”, Eiropas klubu Kanādas izlase un Čehijas klubs Hradeckrālovas „Mountfield”, ko pārstāv arī Oskars Cibuļskis un Andris Džeriņš. Abi latvieši pa reizei bija precīzi otrdien zaudējumā pret Kanādas izlasi. Atlikušo grupas spēli „Mountfield” vēlāk trešdien aizvadīs pret mājiniekiem HC „Davos”.