Daugaviņa pārstāvētā «Bruins» nostiprinās vadībā NHL Stenlija kausa pusfinālā

Latvijas uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Bostonas "Bruins" pirmdien viesos ar 6:1 sagrāva Pitsburgas "Penguins" un nostiprinājās vadībā Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pusfināla sērijā, liecina organizatoru informācija. Sērijā līdz četrām uzvarām "Bruins" ieguva 2:0 pārsvaru.

Daugaviņu "Bruins" arvien paturēja nepieteiktajos rezervistos - izslēgšanas turnīrā viņš piedalījās tikai pirmajā spēlē un mēnesi nav ticis laukumā.

Pitsburgā "Bruins" rezultātu atklāja jau pirmajā minūtē, bet pirmā perioda pēdējās piecarpus minūtēs iemeta vēl trīs vārtus un pārtraukumā devās ar 4:1 pārsvaru. Vēl divas ripas mājinieku vārtos ielidoja pēdējā trešdaļā, kuras sākumā pēc piektajiem vārtiem liela daļa skatītāju devās uz izeju.

Divus vārtus uzvarētājiem guva Breds Māršands. Pēdējās divās spēlēs tikai vienus vārtus guvušie "Penguins" hokejisti pēc neveiksmīgā sākuma atdeva pretiniekiem iniciatīvu un asu pretestību vairs neizrādīja.

Sērija līdz vienas komandas četrām uzvarām turpināsies trešdien Bostonā. Austrumu konferences finālā "Bruins" spēlē otro reizi pēdējos trijos gados. Iepriekšējā reize Bostonas klubam bija veiksmīga, jo 2011.gadā "Bruins" tika līdz Stenlija kausa finālam un sesto reizi kluba vēsturē izcīnīja NHL galveno trofeju.

Rietumu konferences finālsērijā Čikāgas "Blackhawks" ar 2:0 ir vadībā pret Losandželosas "Kings".