Čehija un Krievija pirmās iekļūst pasaules hokeja čempionāta pusfinālos (papildināts)

Čehijas izlase ceturtdien Minskā noturēja uzvaru 4:3 pār ASV hokejistiem un pirmā nodrošināja dalību pasaules čempionāta pusfinālā, informēja organizatori. Savukārt Krievijas hokejisti dienas otrā ceturtdaļfinālā ar 3:0 pieveica turnīra lielākā pārsteiguma autorus francūžus.

(papildināts ar Krievijas iekļūšanu pusfinālā)
Čehi ar trim gūtajiem vārtiem otrajā periodā nodrošināja 4:1 pārsvaru, bet ASV parūpējās par spraigu ceturtdaļfināla galotni, divus vārtus iemetot cīņas izskaņā.

Izšķirošu pārsvaru čehiem palīdzēja panākt ASV kapteiņa Džastina Abdelkadera noraidījums līdz spēles beigām otrā perioda 7. minūtē. Abdelkaderu sodīja par nepareizu spēka paņēmienu, kā arī piesprieda piecu minūšu noraidījumu, kura laikā čehi Tomāšs Hertls un Romāns Červenka panāca 3:1 pārsvaru. Ondržejs Nemecs līdz pārtraukumam iemeta arī ceturtos vārtus.

Pēdējā trešdaļā amerikāņi sparīgi centās revanšēties un vairāk nekā trīs minūtes pirms spēles beigām aizstāja vārtsargu Timu Tomasu ar laukuma spēlētāju. Spiediens uzbrukumā vainagojās ar Tailera Džonsona vārtu guvumu nedaudz vairāk kā minūti pirms beigu signāla, bet vēl pēc 13 sekundēm viņš samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Arī pēdējās sekundēs ripa turējās Čehijas zonā, tomēr izglābties ASV izlase nepaspēja.

Mazāk spraigā spēlē vietu pusfinālā nodrošināja Krievija, kam pa vieniem vārtiem katrā trešdaļā guva Artjoms Aņisimovs, Jevgēņijs Malkins un Aleksandrs Kutuzovs. Krievijas izlases vārtus neskartus nosargāja Sergejs Bobrovskis.

Čehus sestdien pusfinālā gaidīs Kanādas un Somijas spēles uzvarētāji. Krievijas nākamie pretinieki vēlu vakarā noskaidrosies Baltkrievijas un Zviedrijas izlašu spēlē.

Pasaules čempionāts Baltkrievijas galvaspilsētā noslēgsies svētdien ar spēli par 3.vietu un finālu.