Bostonas «Bruins» uzvar pagarinājumā un pietuvojas NHL Stenlija kausa finālam

Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Bostonas "Bruins" trešdien otrajā pagarinājumā ar 2:1 izcīnīja uzvaru pār Pitsburgas "Penguins" un nonāca viena panākuma attālumā no iekļūšanas Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālā, informēja rīkotāji. Sērijā līdz četrām uzvarām "Bruins" Austrumu konferences finālā ir pārliecinošā vadībā ar 3:0.

Daugaviņš arvien tika iekļauts "Bruins" nepieteiktajos rezervistos, un izslēgšanas turnīrā Latvijas uzbrucējs laukumā nav ticis vairāk kā mēnesi.

Sērijā trešā cīņa risinājās Bostonā, kur laukuma saimniekus jau otrajā minūtē vadībā izvirzīja Davids Krejči. Otrā perioda vidū Kriss Kunics panāca viesiem neizšķirtu, bet uzvarētāja noteikšanai pagarinājumā vajadzēja vairāk nekā 35 minūtes, līdz Patriss Beržerons iemeta izšķirošos vārtus.

Iepriekš rezultatīvais Pitsburgas klubs trijās spēlēs konferences finālsērijā ir guvis tikai trīs vārtus. Sērija turpināsies piektdien Bostonā, kur "Bruins" ar uzvaru varēs nodrošināt vietu finālā.

Austrumu konferences finālā "Bruins" spēlē otro reizi pēdējos trijos gados. Iepriekšējā reize Bostonas klubam bija veiksmīga, jo 2011.gadā "Bruins" tika līdz Stenlija kausa finālam un sesto reizi kluba vēsturē izcīnīja NHL galveno trofeju.

Rietumu konferences finālsērijā Čikāgas "Blackhawks" ar 2:1 ir vadībā pret Losandželosas "Kings". Konferenču finālos ir iekļuvušas komandas, kas pēdējās četrās sezonās izcīnīja Stenlija kausu.