ASV hokejistes «bullīšos» uzveic Kanādu duelī par olimpisko zeltu

Četru uzvarētu olimpisko turnīru sērija ceturtdien Phjončhanā pārtrūka Kanādas hokejistēm, kas finālspēlē par zelta medaļām ar 2:3 pēcspēles metienos zaudēja ASV izlasei. Amerikānietes finālā spēlēja trešajā olimpiskajā turnīrā pēc kārtas, taču tika pie pirmā titula kopš 1998.gada.

Amerikānietes pirmās trešdaļas beigās vairākumā atklāja rezultātu, savukārt otrajā trešdaļā Kanādas izlase guva divus vārtus un pārņēma vadību. Pēdējā trešdaļā jau amerikānietes panāca neizšķirtu, un uzvarētāju noteikšana ieilga līdz pēcspēles metieniem, kuros ASV uzvaru nodrošināja Žoselīna Lamoro-Deividsone.

Phjončhanā risinās sieviešu hokeja vēsturē sestās olimpiskās spēles, un kanādietes ne reizi nav palikušas bez dalības finālā. Pirmo reizi sieviešu komandas olimpiskās medaļas sadalīja 1998.gadā Nagano, kad ASV finālā arī uzveica Kanādu.

Jau vēstīts, ka olimpisko bronzu trešo reizi ieguva somietes, atkārtojot 1998. gadā Nagano un 2010.gadā Vankūverā gūtos medaļotos panākumus.

2022.gadā Pekinā olimpiskajā turnīrā piedalīsies 10 valstsvienības, nevis astoņas sieviešu komandas kā Phjončhanā.