Pasaules kausa īpašnieki Vācijas futbolisti ieilgušā pēcspēles 11 metru sitienu sērijā sestdien Bordo uzvarēja principiālos sāncenšus itāliešus un nopelnīja vietu Eiropas čempionāta pusfinālā. Ceturtdaļfināla pamatlaiks un pagarinājums beidzās neizšķirti 1:1, savukārt pēcspēles sērijā, kur katra komanda izpildīja deviņus sitienus, ar 6:5 pārāki bija vācieši.

Pusfinālā 7.jūlijā Vācijas izlase tiksies ar Francijas un Islandes mača uzvarētājiem. Pēdējais ceturtdaļfināls notiks svētdien.

Pamatlaikā Vācijai neizdevās noturēt vienu vārtu pārsvaru. Vāciešus 65.minūtē vadībā izvirzīja Mesuts Ezils, savukārt neizšķirtu 1:1 ar 11 metru soda sitienu 78.minūtē panāca Leonardo Bonuči.

Pagarinājumā itālieši klaji gaidīja pēcspēles sitienus, kuros veiksme visbeidzot no viņiem novērsās. Mateo Darmiana sitienu atvairīja Vācijas vārtsargs Manuels Noiers, bet uzvaras punktu ar precīzu sitienu pielika Jonass Hektors.

Itālijas aizsardzība otrajā puslaikā nespēja apturēt Vācijas ātru uzbrukumu, kura noslēgumā Jonass Hektors no gala līnijas piespēlēja bumbu vārtu priekšā, kur Ezils neatvairāmi sita.

Vācijas izlasei nelabvēlīgs pavērsiens sekoja 77.minūtē, kad lēcienā soda laukumā ar roku nospēlēja Džeroms Boatengs, un tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu.

Bonuči sitienā ar nelielu pauzi nekļūdījās, lai gan vārtos Manuels Noiers uzminēja bumbas lidojuma virzienu.

Pagarinājuma otrās puses sākumā Julians Drakslers centās sist pāri sev, bet pārsita arī pāri Itālijas vārtiem.

Vācieši centās vairāk uzbrukt, bet nesekmīgi, un 108.minūtē nesekmējās arī Bastianam Šveinšteigeram.

Itālijai labākā iespēja pagarinājumā bija 113.minūtē, kad Lorenco Insinje sita no asa leņķa, bet tam gatavs bija Noiers.

Gatavs Ezila sitienam papildlaika beigās bija arī Džanluidži Bufons Itālijas vārtos.

Aktīvāka cīņa izvērsās otrajā puslaikā, kura pirmajās 15 minūtēs Itālijas futbolisti nopelnīja trīs brīdinājumus. Vācieši vairāk kontrolēja bumbu un uzbruka, bet bez lieliem draudiem vārtiem.

No soda laukuma robežas 54.minūtē ar kreiso kāju sita Tomass Millers, bet garām mērķim.

Ieguvuši vienu vārtu pārsvaru, vācieši pāris minūtes vēlāk neizmantoja labu iespēju to divkāršot. Mario Gomess vārtu priekšā tika pie bumbas, bet situācijā ar muguru pret tīklu nespēja izkārtot sev ērtu sitienu, un glāba Bufons.

Itālijas izlases uzbrukumā Graciano Pelle 74.minūtē no 10 metriem sita cieši garām vārtu stabam.

Vēl viena iespēja Pellem bija 81.minūtē, kad pēc sitiena no soda laukuma robežas bumba lidoja garām vārtiem.

Savukārt 89.minūtē Matia de Skiljo no tālākas distances trāpīja Vācijas vārtu sānu tīklā.

Pirmajā puslaikā gan vācieši, gan itālieši nesteidzās raidīt lielus spēkus uzbrukumā un darbojās visai piesardzīgi un nesteidzīgi. Abām komandām īpaši piedomājot par aizsardzību, vārtsargiem darba bija maz.

Pirmo potenciālo bīstamo situāciju izveidoja Vācijas izlase 19.minūtē, kad Matss Hummelss piespēlēja pāri pretinieku aizsardzībai, bet Mario Gomess ar izstieptu kāju tikai aizskāra bumbu un sitiens viņam neizdevās.

Bumba 27.minūtē pabija Itālijas vārtos - jau pirmajā puslaikā savainoto Sami Hediru nomainījušais Šveinšteigers trāpīgi sita ar galvu, bet pirms tam viņš soda laukumā nogāza de Skilju.

Savukārt 31.minūtē vācieši pārliecinoši nospēlēja aizsardzībā, neļaujot radīt bīstamu situāciju vārtu priekšā ar centrējumu.

Bez sarežģījumiem vārtsargs Bufons tika pie bumbas arī Vācijas uzbrukumā 36.minūtē.

Labākā iespēja vāciešiem puslaikā bija 42.minūtē, kad soda laukumā netraucēts bumbu saņēma Millers, taču sitiens bija pārāk neveikls, lai radītu problēmas Bufonam.

Toties nākamajā minūtē Vācijas izlasei paveicās pie saviem vārtiem, jo soda laukumā neviens itālietis negadījās pie Emanuela Džakerīni raidītās bumbas. Stefano Sturaro sitiens jau no tālākas distances pēc rikošeta jau bija garām mērķim.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzami Latvijas teritorijā.