Eiropas futbola čempionāta ceturtdaļfināla spēlē Islande - Francija islandiešu pasaka neturpinājās. Francija pierādīja savu pārākumu, uzvarot ar rezultātu 5:2. Taču islandieši, šī turnīra debitanti, viennozīmīgi ir pierādījuši savu varēšanu, savu cīņssparu un komandas garu, lai turpmāk pret šīs mazo valsti ar cieņu izturētos visa futbola pasaule.

Jau pirmajā puslaikā Francijas izlase burtiski sabradāja islandiešus - pa vārtu guvumam Olivjē Žirū, Polam Pogbā, Dimitri Pajē un Antuānam Grīzmanam. Taču Islandes izlase nebūt nenokāra rokas, un jau otrā puslaika pašā sākumā vārtu guvums beidzot Islandei - tā autors Kolbeins Sigtorsons.

Islandiešiem smaids uz lūpām gan drīz apdzisa, jo piektos vārtus guva Olivjē Žirū.

Taču šī čempionāta skatītāju mīluļi islandieši nebūt negrasījās atkāpties. Un tikai Francijas izlases vārtsargs Igo Lorī glāba savu komandu no otro vārtu zaudējuma.

Un tomēr islandiešu cīņasspars vainagojās ar vēl vienu vārtu guvumu - šoreiz varonis bija Birkirs Bjarnasons.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzami Latvijas teritorijā.