FK "Ventspils" futbolisti trešdien Latvijas kausa izcīņas finālā pamatlaiku un pagarinājumu pret "Riga" FC aizvadīja neizšķirti 2:2, bet 11 metru sitienu sērijā bija pārāki ar 6:5 un septīto reizi kluba vēsturē izcīnīja trofeju.

Otrajā puslaikā Tosins Aijeguns vadībā ar 1:0 izvirzīja FK "Ventspils", bet Valērijs Šabala "Skonto" stadionā aizvadītajā spēlē ātri panāca izlīdzinājumu. Pagarinājumā "Riga" FC vienu vārtus pārsvaru nodrošināja Ēriks Punculs, tomēr tas vēl nebija intrigas atrisinājums. Sešas minūtes pirms pagarinājuma beigām Artjoms Vasjkovs līdzsvaroja abu komandu izredzes - 2:2.

Pēcspēles 11 metru sitienu sērija

Ieilgušās pēcspēles 11 metru sitienu sērijas izskaņā FK "Ventspils" precīzi sita Ņikita Koļesovs, bet "Riga" FC spēlētājs Antonijs Černomordijs savu iespēju neizmantoja. Teicami pēcspēles sitienu sērijā darbojās FK "Ventspils" vārtsargs Andrejs Pavlovs.

FK "Ventspils" septīto reizi izcīna Latvijas kausu
00:00 / 04:11
Lejuplādēt

Labas vārtu gūšanas iespējas abām komandām pietrūka pirmajā puslaikā. "Riga" FC spēlētāju daži potenciāli bīstamākie sitieni tika bloķēti, savukārt ventspilnieki sita garām mērķim, vai arī bumba viegli nonāca pretinieku vārtsarga Vladislava Kurakina rokās. "Riga" FC aktīvāk aizvadīja puslaika beigas, kas gan draudus vārtiem neradīja.

FK "Ventspils" atklāj rezultātu

Pirmajiem pāris labas iespējas atklāt rezultātu bija "Riga" FC, bet droši nospēlēja vārtsargs Pavlovs. Turpretim Ventspils komanda atbildēja ar rezultatīvu Aijeguna izrāviena pa kreiso malu 54. minūtē. Nigērijas pussargs apsteidza aizsargu Kasparu Gorkšu un precīzi sita vārtu tālajā stūrī.

Valērijs Šabala panāk "Riga" FC neizšķirtu

Vadībā Ventspils komanda gan noturējās tikai astoņas minūtes - Šabala pēc centrējuma ar galvu raidīja vārtos bumbu, līdz kurai Pavlovs neaizsniedzās.

Ēriks Punculs nodrošina "Riga" FC 2:1 pārsvaru

Vadībā FC "Riga" izvirzījās papildlaikā, 102. minūtē pēc ātra trieciena. Gorkšs tālu piespēlēja Hiziram Apajevam, kurš nogādāja bumbu vārtu priekšā, un Ērikam Punculam atlika trāpīt praktiski tukšos vārtos.

Artjoms Vasjkovs izglābj FK "Ventspils" no zaudējuma

FK "Ventspils" centieni atspēlēties nepalika bez rezultāta. Vasjkovs no soda laukuma trāpīja vārtu augšējā stūrī un izglāba komandu no zaudējuma.

Intervija ar Juriju Žigajevu

Uzvarētāju pussargs Jurijs Žigajevs pēc spēles pastāstīja, ka komanda ticējusi iespējai uzvarēt līdz pēdējai minūtei, bet par mača varoni viņš nosauca vārtsargu Pavlovu.

Ventspils komanda Latvijas kausā finālā spēlēja devīto reizi, bet triumfēja pirmoreiz kopš 2013.gada.

FK "Ventspils" uzvara arī nozīmē, ka pērnās sezonas Latvijas ceturtā spēcīgākā komanda "Liepāja/Mogo" ieguva tiesības startēt Eiropas līgas kvalifikācijā.

Iepriekš trīs sezonas pēc kārtas Latvijas kausu ieguva FK "Jelgava", kas šoreiz izstājās ceturtdaļfinālā.