Kristaps Blanks par Latvijas izlases spēli
Joans Edmundsons trāpa pa Latvijas vārtu stabu

PK atlases spēle futbolā. Latvija - Šveice

TIEŠRAIDES ARHĪVS: Latvijas futbolisti ielaiž trīs vārtus zaudējumā Šveicei

Latvijas nacionālā futbola izlase svētdien "Skonto" stadionā 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas mačā ar 0:3 zaudēja Šveicei, kas uzvarējusi visās astoņās spēlēs atlases grupā. Latvijas futbolisti grupā arvien ir pēdējie, un komandai ieilgusī neveiksmju sērija jau sasniegusi deviņus zaudējumus pēc kārtas.

Viesi pirmajā puslaikā izmantoja tikai vienu vārtu gūšanas iespēju un nerealizēja 11 metru soda sitienu. Arī pēc pārtraukuma Šveices valstsvienība bija situācijas noteicēja un vēl divreiz pārspēja mājinieku vārtsargu Andri Vaņinu.

Kaspara Dubras pēcspēles intervija

Aizsargs Kaspars Dubra pēc spēles Latvijas Televīzijā sacīja, ka priecājas pēc savainojuma sadziedēšanas atgriezties laukumā, tomēr spēles rezultāts prieku ir piezemējis.

Šveicieši necentās mača sākumā radīt milzu spiedienu pie Vaņina vārtiem, taču ar pāris racionāliem uzbrukumiem pietika, lai 9.minūtē viesi atklātu rezultātu. Ja iepriekš pirmajā bīstamajā situācijā Vaņins atvairīja bumbu pēc Blerima Džemaili sitiena, tad Harisa Seferoviča sitiens tuvajā stūrī Latvijas vārtsargu pārsteidza.

Hariss Seferovičs izvirza Šveici vadībā

Bumba pie tālā vārtu staba gan ripoja laukumā, taču mirkli pirms tam bija jau šķērsojusi vārtu līniju.

Laba iespēja divkāršot pārsvaru šveiciešiem bija 31.minūtē, kad mājinieku kapteinis Kaspars Gorkšs soda laukumā nogāza Admiru Mehmedi.

Šveices izlase nerealizē 11 metru soda sitienu

Tiesneša piešķirto 11 metru soda sitienu nerealizēja Džemaili, sitot pāri vārtiem.

Pirmā puslaika beigās Latvijas izlase ilgāk darbojās pretinieku vārtu tuvumā, bet sitieni lielus draudus Jana Zommera vārtiem neradīja.

Pēc Rikardo Rodrigesa bīstamas piespēles Latvijas vārti paliek neieņemti

Tuvāk panākumam bija šveicieši, kam 40.minūtē mazliet pietrūka, lai rezultatīvi noslēgtu uzbrukumu.

Kristaps Blanks par Latvijas izlases spēli uzbrukumā

Iepriekš karjerā izlasē spēlējušais Kristaps Blanks puslaika pārtraukumā studijā Latvijas Televīzijā sacīja, ka Latvijas futbolistiem jācenšas izmantot savas iespējas uzbrukumā pret augumā mazākiem pretiniekiem.

Džemaili palaiž vējā labu epizodi Vaņina vārtu priekšā

Šveices izlase pēc pārtraukuma droši kontrolēja bumbu, un 50.minūtē bīstamā situācijā pie Vaņina vārtiem mājiniekus glāba tikai Džemaili precizitātes trūkums.

Džemaili panāk Šveicei 2:0 vadību

Visbeidzot arī Džemaili pielika rezultatīvu punktu savai neveiksmju virknei - 54.minūtē viņš izrāvās lieliskā pozīcijā, un arī Vaņins vairs nespēja glābt.

Pēc pārkāpuma soda laukumā Rikardo Rodrigess realizē 11 metru soda sitienu

Savaldīt šveiciešu uzbrukumus laukuma saimniekiem vairs nebija pa spēkam - Aleksandrs Solovjovs soda laukuma aiz krekla parāva pie zemes Mehmedi, kas nodrošināja viesiem vēl vienu 11 metru sitienu. Rodrigess savu iespēju izmantoja nevainojami, panākot 3:0.

No ceturto vārtu zaudējuma mājiniekus paglābj vārtu stabs

Visi notikumi risinājās Latvijas izlases laukuma pusē, un 80.minūtē Džemaili zemu sitienu vēl atvairīja vārtu stabs.

Kristaps Blanks rezumē spēles gaitu

Blanks pēc spēles Latvijas Televīzijā atzina, ka Šveice futbolā ir uz cita plauktiņa, un izredžu uz uzvaru praktiski nebija.

Cerības uzbrukumā pret sabalansēto Šveices valstsvienību Latvijas izlasei pirmkārt saistījās ar Denisu Rakelu un Valēriju Šabalu, kuri laukumā devās pamatsastāvā, taču labās sitiena pozīcijās netika. Starta vienpadsmitniekā tika iekļauts arī aizsargs Kaspars Dubra, kurš iepriekš ilgstoši dziedēja savainojumu un valstsvienībā nebija spēlējis kopš pērnā jūnija.

Abu komandu pirmajā spēlē Ženēvā Latvijas izlase zaudēja ar minimālu rezultātu 0:1, un mājās cerēja nospēlēt veiksmīgāk, lai gan galvenā trenera Aleksandra Starkova vadītā komanda vēl pirms dažām dienām parādīja pieticīgu sniegumu zaudētajā spēlē Budapeštā pret Ungāriju.

Dienas spēļu apskats

Vēl vienā B grupas spēlē Fēru salu izlase svētdien mājās ar 1:0 uzvarēja Andoru, bet Ungārijas valstsvienība ar 0:1 piekāpās šveiciešu tuvākajiem konkurentiem turnīrā tabulā Portugāles futbolistiem.