FIFA Konfederāciju kausa izcīņas spēlē par trešo vietu Eiropas čempione Portugāle bez zvaigznes un tikko par dvīņu tēva kļuvušā Krištianu Ronaldu svētdien ar 2:1 papildlaikā uzvarēja Meksikas izlasi, liecina organizatoru informācija.

Spēle iesākās diezgan piesardzīgi – pat kaislīgie meksikāņi vairāk spēlēja aizsardzībā, nevis mēģināja intensīvi uzbrukt. Pirmais emociju pilnais moments radās 16. minūtē, kad Portugāles izlasei bija soda sitiens. Taču Andre Silvas raidījumu ar pašiem pirkstu galiem skāra meksikāņu vārtsargs Giljermo Očoa un glāba savu komandu no vārtu zaudējuma.

Soda sitiens Andre Silvas izpildījumā

27. minūtē meksikāņiem ļoti nopietns uzbrukums Portugāles vārtiem, bet glābējs bija Rui Patrisiu, kurš apstādināja bumbu tieši pie vārtu līnijas.

31. minūtē Čičerito jeb Havjērs Hernandess devās uzbrukumā, taču Patrisiu atkal glāba Portugāles vārtus.

Havjēra Hernandesa uzbrukums

Tūdaļ atkal bumba nonāca meksikāņu futbolistu kontrolē, taču Patrisiu atkal bija uzdevuma augstumos.

33. minūtē beidzot iespēja labam uzbrukumam Portugālei, bet veiksme nebija Eiropas čempiones sabiedrotā.

Portugāle dodas uzbrukumā

Meksikas izlase, lai gan vairāk bija koncentrējusies aizsardzībai, lai pirmā nezaudētu vārtus, tomēr neiztika arī bez uzbrukumiem. Tāds  bija arī 43. minūtē, taču nevainagojās ar vārtu guvumu, un pirmais puslaiks noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 0:0.

Meksikas izlases moments

Portugālei drīz bija brīnišķīga iespēja - Martins Želsons noskopojās ar piespēli, devās uzbrukumā un bumba aizlidoja garām vārtiem.

Bīstams moments

Neizmantota iespēja Portugālei

Pretēji prognozētajam, tieši Meksikas izlase bija tā, kas atklāja rezultātu. 54. minūtē neveiksmīga situācija, un vārtu guvējs neviens cits kā Portugāles izlases spēlētājs Luišs Netu, kurš raidīja bumbu savos vārtos. Un pirmo reizi Konfederāciju kausu izcīņas turnīrā Meksika pirmā nezaudēja vārtus.

Meksika atklāj spēles rezultātu

Nokļūstot iedzinēja lomā, Portugāle sāka spēlēt jau daudz aktīvāk. Nopietns uzbrukums Pici izpildījumā, taču bumbas raidījums bija neprecīzs.

61. minūtē lieliska izdevība bija Želsonam – sitiens ar galvu, bet glābējs bija Ožoa, kārtējo reizi neļaujot izlīdzināt spēles rezultātu.

Ožoa izglābj Meksiku

70. minūtē notika ilgi gaidītais – laukumā nāca Rikardu Kvarežma, nomainot Nani. Lai gan sākumā viņam iespējas parādīt savu spēli bija gauži niecīgas, tomēr tieši viņa piespēle bija tā, pēc kuras jau kompensācijas laikā Portugālei izdevās izlīdzināt spēles rezultātu – vārtu guvums Pepes rēķinā.

Portugāle izlīdzina rezultātu

Meksika izmisīgi mēģina izcīnīt uzvaru

Papildlaikā spēle ar roku, un 11 metru soda sitiens Portugālei, kuru veiksmīgi realizēja Adiens Silva.

Uzvaru nesošais soda sitiens

Pašā papildlaika izskaņā meksikāņi devās nopietnā uzbrukumā, taču uzdevuma augstumos bija gan Patrisiu, gan Portugāles izlases aizsardzības mūris. Emocijas sita augstu vilni, bet par par spēles uzvarētāju un trešās vietas ieguvēju tika kronēta Portugāle.

Meksika izmisīgi cenšas panākt neizšķirtu

Plkst. 21 pēc Latvijas laika Konfederācijas kausa izcīņas turnīra finālā cīnīsies Čīle un Vācija. Spēles tiešraide LTV7.