Nedēļas nagla sportā: Pēc zaudējuma Portugālē futbola valstsvienībai pelni uz galvas nav jākaisa

Nedēļas nogalē ikviens sportisks cilvēks Latvijā sekoja līdzi futbola izlases spēlei Portugālē, arī kavējoties atmiņā par 2004.gadu, kad tur Latvijas valstsvienība spēlēja Eiropas čempionāta finālturnīrā. Tā gan bija vienīgā reize, kad Latvijas futbolisti tikuši līdz finālturnīram, bet Portugāle kopš 1984.gada tajā spēlējusi septiņas reizes un šogad arī izcīnīja titulu.

Portugāļi Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē bija labākajā sastāvā ar superzvaigzni Krištianu Ronaldu un 15 no 24 Eiropas čempioniem ierindā, turpretim Baltijas kausa ieguvēja Latvija - jau ierasti bez vairākiem labākajiem spēlētājiem un ne tādā kondīcijā, kā pirms 12 gadiem. Portugālei traumas dēļ malā palika vienīgi Eiropas fināla labākais spēlētājs Pepe.

Latvijas izlase uz Portugāli devās laicīgi un, iespējams, tieši aklimatizācija un treniņi vietējos apstākļos palīdzēja cienīgi noturēties 70 minūtes pret čempioniem. Turklāt 67.minūtē goda vārtus iesita Artūrs Zjuzins, un viņa patālo sitienu var iekļaut jebkurā futbola mācību grāmatā.

Portugāles futbolistu individuālā meistarība un filigrānā sadarbības savu paveica un nācās piekāpties ar 1:4. Taču pelni uz galvas nav jākaisa, jo komanda paveica maksimumu vai bija tuvu tam.  Izlasē turpinās paaudžu maiņa, un futbolisti nespēlē tik izcilos klubos kā portugāļi.

Jāapbruņojas ar pacietību, lai, iesaistot labākos spēkus, nākamajā spēlē 25.martā spētu pacīnīties ar līderi Šveici. Reāli apspēlējama grupā ir gan Andora, gan Fēru salas un Ungārija, taču pašlaik rezultātu tabula gan nav pielūdzama. Latvija ar četrās spēlēs gūtiem trim punktiem ir priekšpēdējā -5.- vietā, apsteidzot tikai Andoru.