Gatis Kalniņš un Mārcis Ošs par izredzēm nākamajā spēlē

Latvija - Šveice 0:1

PK atlases spēle futbolā. Ungārija - Latvija

Latvijas futbolisti viesos atzīst Ungārijas pārākumu

Pasaules čempionāta atlases spēlē Latvijas izlase Budapeštā piekāpās vietējai Ungārijas izlasei ar 1:3. Latvijas izlasei šis bija astotais zaudējums pēc kārtas, kas ir visu laiku ilgākā neveiksmju sērija valstsvienības vēsturē.

Jau spēlēs sestajā minūtē ar vārtu guvumu izcēlās Tamāšs Kādārs, kurš bumbu ar galvu raidīja Andra Vaņina sargātajos vārtos. Divdesmit minūtes vēlāk Ādams Salai dubultoja mājinieku pārsvaru.

Kādārs izvirza Ungāriju vadībā

Ungārijas izlase dubulto pārsvaru

Ungārijas izlase turpināja spēlēt agresīvi, cenšoties gūt trešos vārtus. Spēles 29. minūtē Latvijas izlases spēlētājiem izdevās apturēt Rolanda Varga sitienu Latvijas vārtu virzienā.

Rolanda Vargas sitiens iestrēgst ceļā uz Latvijas vārtiem

Spēles četrdesmitajā minūtē pēc rupjas pretinieku kļūdas savu vārtu priekšā Latvijas izlases spēlētājs Gints Freimanis pārtvēra pretinieku piespēli un raidīja bumbu ungāru sargātajos vārtos, rezultāta starpību samazinot līdz minimumam.

Latvijas izlase samazina rezultāta starpību

Pirmajā puslaikā kopumā aktīvāk uzbruka Ungārijas izlase, kam kopumā bija desmit vārtu gūšanas iespējas, turpretim Latvijas valstsvienībai bija tikai viena iespēja, kas tika sekmīgi realizēta.

„Meta/LU” komandas spēlētājs Gatis Kalniņš pārtraukumā Latvijas Televīzijas studijā sacīja, ka kopaina spēlē nav uzlabojusies, lai gan vārtu starpība samazināta līdz minimumam. „Pilnībā zaudējām pirmo puslaiku, iegūtie vārti gūti uz pretinieku rēķina,” sacīja Kalniņš

Latvijas izlases sniegumu pirmajā puslaikā izvērtē Kalniņš

Jau otrā puslaika pašā sākumā Latvijas izlase spēja izveidot bīstamu epizodi mājinieku vārtu priekšā, taču pie otrā vārtu guvumu tā arī teikt neizdevās.

Latvijas izlase bīstami apdraud ungāru sargātos vārtus

Turpinājumā bīstama standartsituācijas iespēja bija Ungārijas izlasei, bet bumba apstājās, Latvijas vārtus nesasniedzot. Pāris minūtes vēlāk Latvijas spēlētāji atkārtoti apturēja ungāru uzbrukumu pēc standartsituācijas.

Otrā puslaika pirmajā pusē ungāru presings mazinājās, kas ļāva arvien jaunas iespējas veidot Latvijas komandai.

Neveiksmīgā epizodē savainojumu guva Ungārijas izlases otro vārtu guvējs Salai, kas spieda ungārus veikt piespiedu maiņu.

Puslaika vidū vairākas bīstamas epizodes Vaņina vārtu priekšā izveidoja Ungārijas futbolisti. 68.minūtē pēc standartsituācijas ar galvu savos vārtos bumbu raidīja Aleksandrs Solovjovs.

Solovjovs neveiksmīgi raida bumbu savos vārtos

Neraugoties uz divu vārtu pārsvaru, mājinieki turpināja aktīvi uzbrukt, vairākkārt apdraudot Latvijas izlases vārtus.

Desmiti minūtes pirms pamatlaika beigām Valērijs Šabala ar galvu spēlēja bumbu pēc komandas biedra centrējuma, tomēr bumba lidoja vārtiem secen.

Arī mača izskaņā mājinieki turpināja apdraudēt Vaņina sargātos vārtus, bet Latvijas vārtsargs vairākkārt glāba izlasi no vārtu zaudējuma.

Vaņins glābj izlasi no vārtu zaudējuma

Nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām ungāru futbolisti spēja izrauties divatā pret vienu aizsargu, tomēr spēlētāju piespēle tika pārtverta un raidīta ārpus laukuma. Arī stūra sitienu realizēt mājiniekiem neizdevās. Par spīti mājinieku ofensīvai, ceturtos vārtus Ungārijas izlasei gūt neizdevās.

Pirmajā komandu tikšanās reizē Latvijas izlase savās mājās atzina ungāru pārākumu ar 0:2.

Pasaules kausa kvalifikācijas spēļu dienas apskats

Citās ceturtdien notikušajās spēlēs Latvijas izlases pārstāvētajā kvalifikācijas grupā Portugāle ar 5:1 pārspēja Fēru salas, bet Šveice ar 3:0 pieveica Andoru.

Pasaules kausa atlases ciklā Latvijas izlasei atlikušas vēl trīs spēles. Svētdien latvieši savā laukumā uzņems Šveices valstsvienību, bet oktobra pirmajā pusē spēkosies ar saviem tiešajiem konkurentiem Fēru salām un Andoru.

Kalniņš neslēpj, ka komandai nepieciešamas izmaiņas, lai pārspētu Šveici. „Treneriem būs jāpalauza galva, spēles kvalitāte aizsardzībā neatbilda labam līmenim,” pēc spēles LTV studijā teica Kalniņš.

Kalniņš un Mārcis Ošs vērtē Latvijas izlases izredzes spēlei pret Šveici

Līdz šim Latvijas izlase pasaules čempionāta kvalifikācijas spēlēs vienīgo uzvaru izcīnīja viesos pret Andoru, kam sekoja pieci zaudējumi pēc kārtas. Latvijas izlase ar trim punktiem ieņem pēdējo sesto vietu apakšgrupā, par punktu vairāk ir Andorai, bet par diviem – Fēru salām. Pirmajā vietā tabulā atrodas perfekti spēlējošā Šveice, par vienu panākumu mazāk ir Portugālei, bet Ungārija ar desmit punktiem ierindojas trešajā pozīcijā.

2018. gada pasaules čempionāts norisināsies Krievijā. Eiropas komandas kvalifikācijas spēlēs ir iedalītas deviņās apakšgrupās. Katras grupas uzvarētāji uzreiz garantēs vietu finālturnīrā, bet astoņas labākās otrās vietas ieguvējas sacentīsies par atlikušajām četrām biļetēm uz Krieviju.