Mārcis Ošs par Latvijas un Fēru salu izlašu spēli

PK atlases spēle futbolā. Fēru salas - Latvija

Fēru salu un Latvijas izlašu spēles apskats

Latvijas futbolisti ar blāvu neizšķirtu Fēru salās pārtrauc zaudējumu sēriju

Priekšpēdējā spēlē 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijā Latvijas futbola valstsvienība sestdien izbraukumā cīnījās neizšķirti 0:0 pret Fēru salu izlasi un pārtrauca turnīrā septiņu zaudējumu sēriju, taču rādīja blāvu sniegumu un daudz tuvāk panākumam bija laukuma saimnieki. Vai Latvijas futbolistiem izdosies izkļūt no pēdējās vietas grupā, kļūs zināms pēdējā spēlē mājās pret Andoru.

(papildināts ar grupas citu spēļu rezultātiem)
Mājinieki sintētiskā seguma laukumā vairāk kontrolēja bumbu un pirmajā puslaikā vairākkārt radīja nopietnus draudus viesu vārtiem. Dažbrīd spēku samērs laukumā mazliet izlīdzinājās, tomēr laukuma saimnieki bija daudz tuvāk vārtu guvumam, tomēr raidīt bumbu tīklā nespēja.

Joana Edmundsona sitienu atvaira Latvijas vārtu stabs

Pirmo bīstamo situāciju pie Andra Vaņina sargātajiem vārtiem mājinieki izveidoja 11.minūtē, kad Joans Edmundsons trāpīja pa stabu, bet epizodes turpinājumā sitiens neizdevās Haluram Hansonam.

Andris Vaņins atvaira bīstamu sitienu

Savukārt Vaņins glābēja lomā bija 10 minūtes vēlāk, atvairot Edmundsona sitienu vārtu tuvajā augšējā stūrī.

Puslaika vidū aktīvāk laukuma vidū sāka darboties Latvijas futbolisti, tomēr uzbrukumā neko vairāk par dažiem tāliem un neprecīziem sitieniem neiespēja. Aizsardzībai nopietnu pārbaudījumu sagādāja Ginta Freimaņa neprecīza piespēle, pavērot mājiniekiem iespēju asam uzbrukumam, kas tomēr tika noslāpēts.

Mārcis Ošs izvērtē pirmo puslaiku

FK "Jelgava" futbolists Mārcis Ošs puslaika pārtraukumā Latvijas Televīzijas studijā atzina, ka cīņas ritējumu laukumā diktēja Fēru salu futbolisti.

Joans Edmundsons otro reizi trāpa pa Latvijas vārtu stabu

Teicama iespēja atklāt rezultātu pēc pārtraukuma bija Edmundsonam, kura mērķētu sitienu no soda laukuma vēlreiz atvairīja vārtu stabs.

Gļebs Kļuškins pārbauda Fēru salu vārtsarga modrību

Gluži dīkā nebija arī mājinieku aizsardzība, un 55. minūtē pēc Gļeba Kļuškina sitiena ar galvu savu meistarību lēcienā apliecināja Fēru salu vārtsargs Gunars Nīlsens.

Patriks Johanesens sit garām vārtiem Fēru salu izlases uzbrukumā

Galotnē Fēru salu izlasei bija vairākas labas iespējas tikt pie vārtu guvuma, tomēr mājinieki tās palaida garām, ļaujot Latvijas valstsvienībai beidzot izcīnīt vismaz punktu, lai arī bez vārtu guvuma.

Futbolists Mārcis Ošs LTV studijā izvērtē Latvijas un Fēru salu spēli

Mārcis Ošs pēc spēles atzina, ka komandas meistarību nosaka ne jau valsts lielums, bet gan spēlētāju meistarība. Latvijas līdzjutējiem atliek cerēt uz labāku sniegumu pēdējā spēlē pret Andoru.

Iepriekšējā abu komandu spēlē Rīgā Latvijas izlase pirms gada cieta sāpīgu neveiksmi 0:2. Latvijas valstsvienība zaudēja septiņās iepriekšējās kvalifikācijas spēlēs, un kopumā neveiksmju sērija bija sasniegusi jau deviņu zaudējumu virkni.

Fēru salām deviņās spēlēs ir deviņi punkti, savukārt Aleksandra Starkova vadītie Latvijas futbolisti tikuši pie četriem punktiem un panāca tuvāko konkurenti Andoru, kas sestdien ielaida divus vārtus otrajā puslaikā un ar 0:2 mājās zaudēja Eiropas čempionvienībai Portugālei. Vēl vienā spēlē grupas līderi šveicieši ar 5:2 savā laukumā uzveica Ungārijas izlasi.

Kvalifikācijas noslēgumā Latvijas izlase otrdien mājās uzņems Andoru.