Čīles futbolisti trešdien Kazaņā pēcspēles 11 metru sitienu sērijā uzvarēja Eiropas čempionvienību Portugāli Konfederāciju kausa pusfinālā un pretendēs uz trofeju. Otru finālistu ceturtdien noteiks Vācijas un Meksikas valstsvienības.

Pirmā pusfināla pamatlaiks un pagarinājums beidzās neizšķirti 0:0, bet par pēcspēles sitienu sērijas varoni kļuva Čīles vārtsargs Klaudio Bravo, atvairot visus trīs sitienus.

Pēcspēles sitienu sērija

Savukārt Čīles futbolisti visus trīs sitienus realizēja, izceļoties Arturo Vidalam, Čarlesam Arangisam un Aleksisam Sančesam. Portugāles izlasē zaudētājos pret Bravo palika Rikardu Kvarešma, Žoau Mutinju un Nani.

Vārtu konstrukcija divreiz izglābj portugāļus

Čīlei bija vairāk iespēju gūt vārtus gan pamatlaikā, gan jo īpaši papildlaika beigās, kad divus sitienus pēc kārtas atvairīja vārtu konstrukcija. Pa vārtu stabu trāpīja Vidals, bet atlēkušo bumbu Martins Rodrigess trieca pret pārliktni.

Gan Portugāle, gan Amerikas kausa īpašniece Čīle jau mača sākumā varēja atklāt rezultātu, tomēr pārāki bija abu vienību vārtsargi.

Patrisiu glābj Portugāles vārtus pēc Vargasa sitiena

Portugāles vārtsargs Rui Patrisiu laicīgi izgāja no vārtiem, lai novērstu draudus pēc Eduardo Vargasa izrāviena.

Andrē Silvam neizdodas pēc Ronaldo piespēles pārspēt Bravo

Portugālei varēja izcelties Andrē Silva, taču tuvā distancē lieliski sitienu nobloķēja Bravo.

Čīliešu uzbrukumi izvērtās bīstamāki pēc pārtraukuma - Vidals ar galvu sita pāri vārtiem, un savu iespēju neizmantoja arī Vargass. Lai gan rezultāts arvien saglabājās neizšķirts, abas komandas spēlēja ar iedvesmu un Eiropas čempioni portugāļi ātros pretuzbrukumos centās apsteigt pretiniekus.

Bravo droši nospēlē vārtos pēc Ronaldu sitiena

Bravo arī pamatlaikā apliecināja teicamas prasmes, tverot bumbu pēc Portugāles superzvaigzne Krištianu Ronaldu sitiena tuvajā stūrī.

Patrisiu vārtos novērš briesmas pēc Vargasa sitiena kritienā pār sevi

No kolēģa neatpalika arī Portugāles vārtu vīrs Patrisiu, kad kritienā pār sevi bīstami tuvajā stūrī sita Vargass.

Vidala tālšāviens nesasniedz mērķi

Otrā puslaika vidū labs tālsitiens izdevās Vidalam, taču bumba lidoja garām vārtu tālajam augšējam stūrim.

Ronaldu pamatlaika beigās sit garām mērķim

Īpaši tika uzmanīts Ronaldu, neļaujot viņam tikt labā sitiena pozīcijā.

Sančesam mazliet pietrūkst precizitātes sitienā ar galvu

Pagarinājuma piektajā minūtē Aleksiss Sančess ar galvu raidīja bumbu gar pašu Portugāles vārtu stabu, un rezultāts arvien nemainījās.

Konfederāciju kausa izcīņā startēja astoņas valstsvienības - sešu konfederāciju čempioni, Pasaules kausa īpašniece Vācija un mājiniece Krievijas izlase. Divās grupās sadalītās komandas vispirms izspēlēja apļa turnīru un pa divām spēcīgākajām vienībām nonāca pusfinālā.

Fināls un spēle par 3.vietu notiks svētdien attiecīgi Sanktpēterburgā un Maskavā. Konfederāciju kausa izcīņa notiek gadu pirms Pasaules kausa finālturnīra tā rīkotājvalstī.