Brazīlijas futbola izlase pirmā iekļūst Konfederācijas kausa finālā

Mājinieki Brazīlijas futbolisti trešdien Beluorizontē ar 2:1 uzvarēja Urugvaju un pirmie iekļuva Konfederācijas kausa finālā, informēja organizatori. Cīņā par atlikušo vakanci finālā Pasaules kausa īpašniece Spānija ceturtdien Fortalezā tiksies ar Itālijas izlasi.

Brazīlijai uzvaru 86. minūtē nodrošināja ar galvu precīzi situšais Paulinju, tomēr laukuma saimnieki pusfinālā vairs nedarbojās tik spoži kā iepriekšējās cīņās turnīrā. Mājinieku vārtsargs Žulio Sesars 13.minūtē atvairīja Djego Furlana izpildīto 11 metru soda sitienu, bet vadībā Brazīlija izvirzījās pirmā puslaika beigās, kad 41.minūtē vadībā precīzs bija Freds. Trīs minūtes pēc pārtraukuma Edisons Kavani panāca Urugvajai izlīdzinājumu, tomēr laukuma saimnieki spēja paveikt pietiekami, lai uzvarētu.

Brazīlijas galvenais treneris Luiss Felipe Skolari pēc uzvaras atzina, ka viņa vadītā komanda vēl nav gatava, taču solīja, ka komandas veikums uzlabosies un Pasaules kausa izcīņu tā sasniegs labākā formā. Konfederācijas kausa izcīņu uzskata par ģenerālmēģinājumu Pasaules kausa finālturnīram.

Netālu no stadiona tūkstošiem protestētāju iesaistījās sadursmēs ar policiju, kas lika lietā asaru gāzi un gumijas lodes. Protestētāji pada neapmierinātību ar valdības lēmumu 2014.gada Pasaules kausa finālturnīra vajadzībām iztērēt miljardiem dolāru. Brazīlijas un Urugvajas cīņas gaitu protesti neietekmēja.