ASV mača galotnē pārspēj Jamaiku un izcīna Zelta kausu

Amerikas Savienoto Valstu futbola izlase trešdien Zelta kausa izcīņas finālā savās mājās ar 2:1 pārspēja Jamaikas valstsvienību, liecina organizatoru informācija. Uzvaru ASV komandai 88. minūtē nodrošināja Džordans Morriss.

Spēles rezultātu pirmā puslaika izskaņā atklāja ASV spēlētājs Džozijs Altidors, kurš jau iepriekš bija apdraudējis Andrē Bleika sargātos vārtus. Otrā puslaika sākumā jamaikietis Džuāns Vatsons rezultātu izlīdzināja. Spēles rezultāts saglabājās neizšķirts, līdz divas minūtes pirms pamatlaika beigām bumu vārtu augšējā stūrī raidīja Morriss.

Spēles laikā vairāk uzbruka amerikāņi, kas izpildīja divpadsmit sitienus, no kuriem astoņi lidoja vārtu rāmī, turpretī Jamaika atbildēja ar pieciem vārtu gūšanas mēģinājumiem, izpildot trīs precīzus sitienus. ASV komandai bija arī ievērojams pārsvars bumbas kontrolē.

ASV izlasei šis bija sestais Zelta kausa tituls, pēdējo reizi komandai to bija izdevies izcīnīt 2013. gadā. Vairāk tituli ir tikai Meksikas valstsvienībai, kuras kontā ir septiņi panākumi. Jamaikas izlasei līdz šim labākais sasniegums ir otrā vieta, ko komanda ieguvusi pēdējos divos čempionātos – pirms diviem gadiem jamaikieši finālā piekāpās Meksikai (1:3).

Pusfinālā ASV ar 2:0 pārspēja Kostarikas valstsvienību, bet Jamaika ar minimālu pārvaru pieveica Meksiku, vienīgos vārtus gūstot 88. minūtē.

Zelta kauss ir Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību salu valstu čempionāts, kurš norisinās reizi divos gados.