ASV mača galotnē gūst divus vārtus un iekļūst Zelta kausa finālā

Amerikas Savienoto Valstu futbola izlase sestdien savās mājās ar 2:0 pārspēja Kostarikas izlasi Zelta Kausa pusfinālā, liecina organizatoru informācija. ASV valstsvienība savā desmitajā finālā cīnīsies ar Meksikas un Jamaikas pāra uzvarētāju.

Savus pirmos vārtus mājiniekiem izdevās gūt vien spēles 72 minūtē, kad precīzu raidījumu izpildīja Džozijs Altidors. Desmit minūtes vēlāk ar vārtu guvumu izcēlās Klints Dempsijs, kurš laukumā devās otrā puslaika vidū.

34 gadus vecajam Dempsijam šie bija 57. vārti izlases sastāvā, tādejādi viņš atkārtojis ASV rezultatīvākā Landona Donavana paveikto.

Naktī uz pirmdienu finālā vietu centīsies izcīnīt arī Meksikas un Jamaikas izlases, bet spēle par zeltu paredzēta trīs dienas vēlāk.

Zelta Kauss futbolā norisinās reizi divos gados, tajā tiekoties spēcīgākajām Ziemeļamerikas komandām. Līdz šim par čempioniem septiņas reizes izdevies kļūt Meksikai, bet par diviem tituliem mazāk ir ASV komandai. Vienu reizi uzvarēt izdevies arī Kanādas izlasei.