Latvijas sieviešu florbola izlase Sešu nāciju kausu noslēdz piektajā vietā

Latvijas sieviešu florbola izlase svētdien Slovākijā notiekošo Sešu nāciju kausu noslēdza ar izcīnītu piekto vietu. Divu turnīra vājāko komandu duelī Latvijas spēlētājas ar 6:5 (3:3, 2:1, 1:1) uzvarēja Vāciju.

Latvijas izlasē Elīza Elizabete Bērziņa guva vienus vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, Anna Ankudinova nopelnīja 1+1, bet pa vieniem vārtiem guva arī Zeltīte Bankava, Paula Egle un Evita Rudzīte, bet reizi vācietes bumbiņu iemeta savos vārtos.

Līdzīgajā mačā latvietes spēles 15.minūtē nokļuva iedzinējos ar 1:3, taču līdz trešdaļas beigām Rudzīte un Bērziņa spēja panākt izlīdzinājumu. Tikmēr otrajā periodā Latvija divas reizes izvirzījās vadībā, tomēr pretinieces trešajā trešdaļā spēja panākt izlīdzinājumu 5:5.

Uzvaras vārtus šajā mačā guva komandas kapteine Bankava, kura izcēlās spēles 45.minūtē.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās šajā spēlē tika atzīta Ankudinova.

Tikmēr par turnīra uzvarētāju kļuva mājiniece Slovākija, kura svētdien finālspēlē ar 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) pārspēja Norvēģijas izlases spēlētājas. Uzvarētāju labā divus vārtus guva paulina Hudākova.

Savukārt trešo vietu ieguva Polija, kura svētdien ar 5:1 (3:0, 1:1, 1:0) pārspēja Dāniju.

Pirms tam sestdien pusfinālā Slovākija ar 7:3 (0:2, 4:0, 3:1) pieveica Dāniju, bet norvēģietes ar 5:4 (3:1, 0:0, 2:3) bija pārākas pār polietēm.

Jau vēstīts, ka apakšgrupu turnīrā Latvija ar 2:3 zaudēja Polijai, bet sestdien nospēlēja neizšķirti 5:5 ar Slovākiju, netiekot pusfinālā. Lai tiktu labāko četru komandu vidū Latvijai pēdējā cīņā bija jāizcīna uzvara.

Uz turnīru Nitrā izlases galvenais treneris Jurijs Fedulovs aizveda 20 florbolistes - divas vārtsardzes, sešas aizsardzības spēlētājas un 12 uzbrucējas. Četras spēlētājas (Diāna Isjomina, Līga Garklāva, Evelīna Garbare un Lauma Višņevska) ikdienā spēlē Norvēģijas, Šveices un Zviedrijas līgās. Savukārt "Elvi Florbola līgu" šajā turnīrā pārstāv sešas Kocēnu "Rubenes" florbolistes, pa trim spēlētājām no NND, Cēsu "Lekringa" un "Ķekavas", bet viena no "Ķekavas Bulldogs".

Florbola pasaulē četras grandu izlases (Zviedrija, Somija, Šveice un Čehija) šāda veida pārbaudes turnīrus aizvada tikai savā starpā un ar zemāka līmeņa valstsvienībām tiekas tikai pasaules čempionāta spēlēs. Lai arī tā dēvētā "otrā ešelona" valstu izlasēm būtu iespēja gūt lielāku starptautisko spēļu praksi, pagājušā gada decembrī Rīgā tika parakstīta vienošanās starp Latvijas, Slovākijas, Polijas, Vācijas, Dānijas un Norvēģijas florbola organizācijām par regulāru Sešu nāciju kausa izcīņas turnīru rīkošanu. Šonedēļ Slovākijā notiekošās sacensības sešu valstu sieviešu izlasēm ir pirmais šīs vienošanās rezultāts.

Latvijas izlase gatavojas decembrī Bratislavā plānotajam pasaules čempionātam, kurā spēkosies vienā apakšgrupā ar Somiju, Norvēģiju un Čehiju. Somijas izlase ir pašreizējā pasaules vicečempione, Čehijas valstsvienība iepriekšējā pasaules čempionātā ierindojās ceturtajā vietā, bet norvēģietes bija tikai devītās. Savukārt latvietes jau divus čempionātus pēc kārtas izcīnījušas augsto, piekto, vietu.