Raivo Kivlenieks izcīna 12.vietu pasaules čempionātā ziemas orientēšanās sacensībās garajā distancē

Latvijas sportists Raivo Kivlenieks sestdien Krievijā ieņēma augsto 12.vietu pasaules čempionāta orientēšanās sportā ar slēpēm garajā distancē, sasniedzot Latvijas visu laiku augstāko rezultātu šāda līmeņa sacīkstēs individuālajās distancēs.

(papildināts ar Kivlenieka viedokli)

Kivlenieks distanci veica divās stundās un vienā minūtē, finišā uzvaru guvušajam zviedram Ērikam Rostam zaudējot 15 minūtes.

Tikmēr otrs Latvijas dalībnieks - Nauris Raize - palika 19.vietā 47 dalībnieku konkurencē. Viņš no uzvarētāja atpalika par 33 minūtēm.

"Pēdējā aplī noķēru trīs priekšā esošos sportistus. Jutos labi, bet piedzīvoju ļoti neveiksmīgu kritienu, kurā stipri sasitu celi, kā rezultātā piedzīvoju spēcīgas sāpes, kas stipri ietekmēja ātrumu," paudis Kivlenieks, kurš atzinis, ka daudz laika zaudēts arī nobraucienos, jo daudzviet tur bijis tīrs ledus. "Beigās spēka bija gana daudz, taču distancē kopumā lielākais laiks tika zaudēts nobraucienos un salauztās nūjas dēļ, jo lielu daļu trešā apļa nācās veikt ar vienu nūju."

"Runājot par pasaules čempionātu un aizvadīto sezonu kopumā, jāsaka, ka elitei esmu tuvāk nekā iepriekš. Ar labāko sportisko formu un veiksmīgi veiktu distanci, noteikti varētu cīnīties par vietu sešiniekā," izteicās sportists.

Uzvaru guvušais Rosts par minūti apsteidza mājinieku Kirilu Veselovu un norvēģi Lāšu Moholdtu, kuri ieņēma attiecīgi otro un trešo vietu.

Pērn Eiropas čempionātā Kivlenieks garajā distancē ieņēma 13.vietu, kas tobrīd bija labākais latviešu panākums individuālajos startos.

LETA jau ziņoja, ka piektdien Krasnojarskā vidējā distancē Raize ieņēma 16.vietu, bet Kivlenieks tika diskvalificēts.

Savukārt otrdien sprinta distancē Kivlenieks ieņēma 22., bet Raize 26.vietu.

Pasaules čempionāts Krasnojarskā noslēgsies svētdien ar stafeti.

Kā ziņots, pirms mēneša Somijā notika Eiropas čempionāts orientēšanās sportā ar slēpēm, Raivo Kivleniekam izcīnot 14.vietu sprintā un 15.vietu garajā distancē.