Latvijas vīriešu stafetes komanda PK posmā orientēšanās sportā izcīna septīto vietu

Latvijas vīriešu komanda ar Andris Jubelis, Edgars Bertuks un Rūdolfs Zērnis sestdien izcīnīja augsto septīto vietu Cēsīs notiekošā Pasaules kausa posma stafetes sacensībās.

Par šo sacensību uzvarētājiem tika kronēti Zviedrijas orientieristi, kuri finišu sasniedza pēc divām stundām, sešām minūtēm un 21 sekundes. Tikmēr otrajā vietā ierindojās Šveice, kas atpalika vienu minūti un astoņas sekundes, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās Krievija.

Savukārt Latvijas pirmā komanda no uzvarētājiem atpalika par četrām minūtēm un 30 sekundēm.

Tikmēr Nāciju vērtējumā, kur no katras valsts tiek ņemta vērā tikai labākā komanda, Latvija ierindojās piektajā vietā, kas ir vēl nebijis sasniegums.

Mājinieku rindās pirmo stafetes posmu veica Jubelis, kurš bija septītais, bet kādreizējais pasaules čempions Bertuks, sākotnēji pat ielaužoties pirmajā trijniekā, līdz sava etapa noslēgšanai atkrita uz devīto vietu. Atzīstami noslēdzošo posmu tikmēr veica Zērnis, kurš sava skrējiena vidū pakāpās arī uz piekto pozīciju, tomēr finišā bija septītais.

"Fiziskā kondīcija man varbūt nebija tā pati labākā, bet ar startu noteikti varam būt gandarīti. Distanci veicu, praktiski nekļūdoties, visus etapus veicu stabili. Tā arī līdz galam. Beigās gan nebija variantu pret norvēģi, viņš burtiski no manis aizskrēja. Šodien neko daudz vairāk nevarēju," pēc finiša sacīja Zērnis.

Vēl Latvijas otrā komanda ar Dāvi Dišleru, Uldi Upīti un Jāni Tamužu bija 25.vietā, bet trešā vienība - Jānis Kūms, Artjoms Rekuņenko un Andris Kivlenieks - ieņēma 33.pozīciju.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam sestdien sieviešu komanda Ingu Dambi, Lauru Vīķi un Sandru Grosbergu sastāvā izcīnīja desmito vietu daiļā dzimuma stafetes sacensībās, kamēr nāciju ieskaitē tai sestā pozīcija.

Par šo sacensību uzvarētāju kļuva Šveices pirmā komanda, kas finišu sasniedza pēc vienas stundas, 43 minūtēm un 35 sekundēm. Tā par vienu sekundi apsteidza Zviedriju, kamēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās Somija.

Tikmēr Latvijas pirmā komanda noslēdza pirmo desmitnieku, uzvarētājām piekāpjoties par deviņām minūtēm un 46 sekundēm.

"izdarīju visu, ko varēju. Zināju, ka komandas biedrenēm nebija sanācis tas, ko sākumā bijām plānojušas. Pie pirmā punkta, kad panācu trīs komandas, kas startēja pirms manis, sapratu, ka laikam par kaut ko varam pacīnīties. Ja godīgi, pirms starta bija sajūta, ka iespēja startēt mājās, savā mežā, man nebūs nekad dzīvē, tāpēc vienkārši spēju savākties un izdarīt to, ko es šeit protu izdarīt. Tāpēc viss bija kārtībā. Tehniski distance bija daudz vieglāka nekā vakar. Arī redzamība bija labāka - man bija iespēja "pieķert" meitenes klāt, jo redzēju viņas sev priekšā," pauda Grosberga.

Savukārt Latvijas otrā komanda ar Līgu Valdmani, Iritu Puķīti un Lauru Leibomu sestdien ierindojās 21.vietā, kamēr Latvijas trešais trio ar Signi Sirmo, Vilmu Alberingu un Magdu Cigli sastāvā ieņēma pēdējo pozīciju starp 27 finišu sasniegušām vienībām.

Jūlija sākumā Latvijas sieviešu komanda pasaules čempionātā stafetē izcīnīja augsto piekto vietu.

Šis Pasaules kausa posms noslēgsies svētdien, kad norisināsies sprinta sacensības.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka šis posms ar sacensībām vidējā distancē sākās piektdien. Vislabāko rezultātu no mājinieku sportistiem uzrādīja Dambe, kura izcīnīja 27.vietu, kamēr kungiem ātrākais bija kādreizējais pasaules čempions Bertuks, ierindodamies 32.pozīcijā.

Sievietēm par sacensību uzvarētāju kļuva krieviete Natālija Gemperle, kamēr Pasaules kausa kopvērtējuma līdere Tūve Aleksandešone no Zviedrijas apmaldījās un zaudēja daudz pozīciju, tomēr noslēgumā tika līdz piektajai vietai.

Savukārt vīriešiem ātrākais bija septiņkārtējais pasaules čempions Ūlavs Lunnaness no Norvēģijas, kamēr likstas piemeklēja arī sezonas līderi Danielu Hubmanu no Šveices, kurš noslēgumā bija spiests samierināties ar septīto vietu.

Sacensībās, kas orientēšanās sportā nozīmīguma ziņā ir tūlīt aiz pasaules čempionāta, piedalās apmēram 260 sportisti no 27 valstīm.

2017.gada Pasaules kausa uzvarētāji tiks noteikti pēc kopumā desmit sacensībām četrās valstīs. Pasaules kausa pirmais posms šogad maija beigās notika Somijā, tālāk sekoja Pasaules kausa posms Igaunijā, savukārt pēc Latvijas posma septembra un oktobra mijā notiks etaps Šveicē.

Kā zināms, nākamajā gadā no 4. līdz 11.augustam Latvijā risināsies pasaules čempionāts - sprinta sacensības tiks aizvadītas Rīgas ielās, kamēr pārējie starti notiks Siguldas apkārtnē.

Līdz šim vienīgo reizi Pasaules kausa posms Latvijā noticis 1996.gadā.

Šim Pasaules kausa posmam sieviešu konkurencē pieteiktas desmit Latvijas orientieristes - Inga Dambe, Laura Vīķe, Sandra Grosberga, Irita Puķīte, Līga Valdmane, Elizabete Blūmentāle, Laura Leiboma, Signe Sirmā, Vilma Alberinga un Magda Cigle. Savukārt vīriešu konkurencē Latviju pārstāv 11 sportisti - Andris Jubelis, Rūdolfs Zērnis, Edgars Bertuks, Mārtiņš Sirmais, Artūrs Pauliņš, Artjoms Rekuņenko, Dāvis Dišlers, Andris Kivlenieks, Uldis Upītis, Jānis Tamužs un Jānis Kūms.