Latvijas parabobslejistiem zelts un sudrabs Pasaules kausa sacensībās Kalgari

Annija Krūmiņa piektdien Kalgari, Kanādā, uzvarēja Pasaules kausa posma otrajās sacensībās parabobslejā, kur otro vietu Latvijai nodrošināja Alvils Brants, liecina organizatoru informācija. Brants vietu uz pjedestāla nopelnīja otrajās sacīkstēs pēc kārtas, savukārt Krūmiņa kļuva par pirmo sievieti, kas uzvarējusi parabobslejā, kur abu dzimumu sportisti sacenšas vienotā konkurencē.

Krūmiņa sasniedza labāko rezultātu abos braucienos un summā finišēja pēc minūtes un 55,53 sekundēm. Brants pēc pirmā brauciena bija ceturtais, toties otrajā braucienā sasniedza otro labāko laiku un pakāpās uz otro pozīciju arī summā. No uzvarētājas Brants atpalika 0,45 sekundes.

Trešo vietu 11 dalībnieku konkurencē izcīnīja amerikānis Džeisons Sturms, kurš uzvarēja iepriekšējās sacensībās ceturtdien.

Jau vēstīts, ka iepriekšējās parabobslejistu sacensībās Brants ceturtdien Kalgari bija trešais.

Parabobslejists Arvils Brants par sezonā pirmajām sacensībām
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Pēc pirmās sacensību dienas Brants Latvijas Radio pastāstīja, ka ar trešo vietu ir apmierināts, jo piekāpās tikai sāncenšiem, kas šajā trasē daudz vairāk braukuši. Arī laikapstākļi bijuši sarežģīti un mainīgi.

Starptautiskā Paralimpiskā komiteja (IPC) provizoriski ir iekļāvusi parabobsleju un paraskeletonu 2022.gada Pekinas ziemas paralimpisko spēļu programmā. Lai pēc nepilniem pieciem gadiem cīnītos par paralimpiskajām medaļām, šajā un nākamajā sezonā parabobslejā un paraskeletonā jāsarīko pa sešiem Pasaules kausa posmiem un pasaules čempionāts, turklāt sacensībās jāpiedalās vismaz 12 valstu sportistiem.