VIDEO: Rastorgujevs pirmoreiz karjerā kāpj uz pjedestāla Pasaules kausa sacensībās

Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs svētdien Norvēģijā finišēja otrais 15 kilometru distancē ar masu startu, kas noslēdza Pasaules kausa sezonu. Pirmoreiz karjerā Andrejs augstākā līmeņa sacensībās iekļuva trijniekā un varēja kļūt arī par uzvarētāju, ja francūzis Martēns Furkads tiktu atzīts par vainīgu tehnisko noteikumu pārkāpumā, kas gan nenotika.

(papildināts ar video)
Divus soda apļus veikušais Rastorgujevs finišu sasniedza aiz Pasaules kausu jau iepriekš nodrošinājušā Furkada, bet trešais mērķa līniju šķērsoja austrietis Simons Eders 32,4 sekundes aiz Furkada.

Rastorgujevu no nekļūdīgi šāvušā Furkada šķīra 17,4 sekundes. Andrejs ir trešais Latvijas biatlonists pēc Oļega Maļuhina un Ilmāra Briča, kurš Pasaules kausa sacensībās iekļuvis laureātu trijniekā.

Apbalvošanas ceremonija

Pirmajā šautuvē Rastorgujevs šāva precīzi un tobrīd bija septītais 7,3 sekundes aiz līdera austrieša Edera. Pēc otrās šaušanas mērojis soda apli, Andrejs atkrita uz 16. pozīciju, toties slēpošanā atguva zaudēto un pirms trešās ugunslīnijas jau cieši sekoja līderiem.

Šaušanā stāvus Rastorgujevs nopelnīja vienu soda apli trešajā ugunslīnijā un atkāpās uz 13.vietu, taču līderi bija jau pusminūti priekšā.

Šaušana ceturtajā ugunslīnijā 

Trasē vēlreiz pakāpies līdz septītajai pozīcijai, Andrejs pēdējā šautuvē bija nekļūdīgs un traucās uz finišu.

Andrejs Rastorgujevs izvirzās otrajā pozīcijā

Pēc pēdējās šautuves Andrejs apsteidza Ederu un pakāpās uz otro pozīciju.

Andrejs Rastorgujevs finišē

Līdz šim Rastorgujevs četras reizes Pasaules kausa sacensībās bija ceturtais, taču līdz laureātu trijniekam allaž pietrūka. Pasaules kausa kopvērtējumā Andrejs sezonu pabeidza 21.vietā.

Furkadam pirmajā šautuvē bija misēklis ar munīciju, un viņa rezultāts ilgstoši tika uzskatīts par nosacītu, līdz tiesneši konstatēja, ka pārkāpuma nav bijis. Furkadam patronas padeva viņa treneris.

Saistītie raksti
15 komentāri
Ilze
Nožēlojami, ka uzvarētāja prieks var būt tikai tad kad, stiprākie ir diskvalificēti! Ja vēl Furkadu diskvalificētu , kas gan nenotika, laime būtu pilnībā!
Dāniels
Nožēlojami ir citiem skaust prieku! Seko līdzi šim sportam - uzzināsi daudz kā jauna. Arī to, ka Andrejs šobrīd ir viens no pasaules ātrākajiem biatlonistiem.
Andrej
LAIKS UZ SKAISTAS NOTS BEIDZOT BEIGT UN DOT VIETU GADOS JAUNIEM SPÈKIEM!!
nesapratu
Par ko TU TE RUNĀ??
Kŗemilek
Nu, uz to jau gāja. Sezonas beigās Andrejs rādīja taisni lielisku slēpošanas ātrumu, un visu laiku bija sajūta: nu ir jābūt! Paldies, Andrej!
Baiba
Ticējām un sagaidījām! Lai nākošā sezona nes vēl lielākus sasniegumus! Paldies Tev,Andrej,par lielisko sezonas noslēgumu un līdzjutējiem sagādāto milzīgo emocionālo gandarījumu!
O jee...
Pēc NATO valstu un ASV veiktās Krievijas sportistu apmelošanas dopinga lietošanā, man vairs nav nekāda prieka par Latvijas sportistu sasniegumiem. Piedodiet, kungi, bet tā nu tas ir.
to alex
pierādījumus tavi drugāni izmetuši. protams, krievi ir skaidri un tīri kā bērnu asara. un jums abiem troļļiem laiks doties mājās, uz rašu. netērējiet šeit savu grūti, sūri pelnīto rubuli
ALex
Piekrītu. kur ir pierādījumi?
juris
Tu lien bez ziepēm. Nesatraumējies tikai.
lohs
NATO valstīm krievu sportistu apmelošana ir viena no galvenajām prioritātēm.
Arī gribu rublīšus
Eu, cik Lukjanovs dod par šito?
Dzintra
sen zināju ka var!!
Dupsis
Super! Beidzot sagaidīts. Tā turpināt!
Sandra
Nu tad beidzot viss tik pozitīvi! Laba motivācija nākamajai sezonai un apziņa sev un visai LV- Rastorgujevs var!!!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Biatlons
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti