Latvijas biatlonisti svētdien Dienvidkorejā olimpiskajā Phjončhanas trasē notiekošajā pasaules kausa posmā 4x7,5 kilometru stafetē izcīnīja augsto 14. vietu, liecina organizatoru informācija.

(papildināts ar video)

Latvijas komandā startēja Daumants Lūsa, Ilmārs Bricis, Aleksandrs Patrijuks un Andrejs Rastorgujevs. Par uzvarētājiem kļuva Francijas komanda, otrajā vietā ierindojās Austrijas kvartets, bet trešajā Norvēģijas biatlonisti.

Latvijas biatlonisti finišēja pēc stundas 16 minūtēm un 42 sekundēm. Šāds rezultāts deva 14. vietu, kas ir labākais rezultāts šajā sezonā.

Pirmais startā devās Lūsa, kurš ugunslīnijā izmantoja vienu rezerves patronu. Viņš stafeti Bricim nodeva, būdams 18. pozīcijā.

Daumants Lūsa trasē

Bricis šautuvē bija lielisks, arīdzan izmantojot tikai vienu rezerves patronu, un Patrijukam stafeti nodeva, būdams jau 16. pozīcijā.

Ilmārs Bricis gatavojas šaušanai

Patrijuks šautuvē izmantoja četras rezerves patronas, taču aizvēra visus mērķus, un stafeti Rastorgujevam nodeva 18. pozīcijā. Arī Latvijas šobrīd labākais biatlonists šautuvē izmantoja četras rezerves patronas, taču viņa ātrais slēpojums ļāva Latvijas komandai sasniegt 14. pozīciju.

Andrejs Rastorgujevs finišē

Šajās sacensībās bija svarīgi apsteigt Somiju, lai Latvijas biatlonisti varētu nākamā gada olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā startēt arī stafetes sacensībās. Lai sasniegtu šo mērķi, Latvijai jāiekļūst labāko divdesmitniekā. Latvijas tuvākie konkurenti uz kopvērtējuma 20. pozīciju Somijas sportisti stafetē ierindojās 19. vietā.

Jau ziņots, ka Rastorgujevs sprinta sacensībās izcīnīja 15. vietu, bet iedzīšanā – 14. vietu. Bricis un Lūsa sprintā ierindojās attiecīgi 66. un 76. pozīcijā, kas neļāva kvalificēties iedzīšanai. Baiba Bendika sprintā ierindojās 56. vietā, bet iedzīšanā – 32. pozīcijā.