Latvijas šobrīd labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Zviedrijas pilsētā Esterzundā notiekošajā Pasaules kausa pirmā posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās ierindojās 20. vietā, liecina organizatoru informācija.

Iedzīšanā uzvaras laurus pārliecinoši plūca francūzis Martēns Furkads, pieļaujot vienu kļūdu šaušanā. Otrajā vietā slovēnis Jakovs Faks, bet trešais francūzis Kentēns Fijons Majē. Gan otrās, gan trešās vietas ieguvēji šautuvēs pieļāva divas kļūdas.

Līderu finišs

Rastorgujevs startā devās no astotās pozīcijas. Pēc pirmās šautuves viņš bija pacēlies jau uz trešo pozīciju.

Andrejs Rastorgujevs pirmajā šautuvē

Otrajā šautuvē Andrejs pieļāva divas kļūdas, un arī vēlāk sekoja kļūdas ugunslīnijās - katrā pieļaujot pa divām kļūdām, kas liedza šoreiz tikt pie augstiem rezultātiem. Viņš finišēja 20. pozīcijā.

Andrejs Rastorgijevs 2. šautuvē

Andrejs Rastorgijevs 3. ugunslīnijā

Andrejs Rastorgujevs pēdējā ugunslīnijā

Jāatgādina, ka ceturtdien 20 kilometru individuālās sacensībās Rastorgujevs izcīnīja astoto vietu, bet izcīnīja 8.vietu 10 kilometru sprintā, atkārtojot individuālajā distancē gūto panākumu.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc trim sacensībām līderpozīcijās ar 162 punktiem ir Furkads, kuram ar 131 punktu seko Majē. Savukārt trešais ar 118 punktiem ir Norvēģijas biatlonists Tarjejs Bē.  Rastorgujevs sakrājis 89 punktus un kopvērtējumā atrodas 11.pozīcijā.

Tikmēr svētdien pirms tam tika aizvadītas sacensības desmit kilometru iedzīšanas distancē dāmām, kurās uzvaru izcīnīja Vācijas biatloniste Denisa Hermane, kura finišu sasniedza 30 minūtēs un 2,7 sekundēs. Viņa bija ātrākā arī piektdien notikušajā 7,5 kilometru sprintā.