Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs piektdien Hohfilcenē, Austrijā, izcīnīja 18.vietu 10 kilometru sprintā Pasaules kausa posmā, liecina rīkotāju informācija. Abās šautuvēs Andrejs pieļāva pa vienai kļūdai, kas liedza pretendēt uz vietu pirmajā desmitā.

Uzvarēja norvēģis Johaness Tinjess Boe, apsteidzot Francijas biatlonistu Martēnu Furkadu. Boe finišēja pēc 24 minūtēm un 18,4 sekundēm, nodrošinot 12,1 sekundes pārsvaru pār Pasaules kausa pašreizējo īpašnieku. Trešais 35,4 sekundes aiz uzvarētāja bija Slovēnijas biatlonists Jakovs Faks.

Visi trīs godalgoto vietu ieguvēji šāva perfekti precīzi.

Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja pusotru minūti (+1:30,5) un papildināja punktu krājumu sezonas kopvērtējumā. Startam iedzīšanas distancē kvalificējās arī 51.vietu ieguvušais Oskars Muižnieks.

Andreja Rastorgujeva pirmā šaušana

Pirmajā šautuvē Rastorgujevam vienīgais mērķis palika neaizvērts pēc pirmajiem diviem precīziem trāpījumiem. Kontrolatzīmē pēc pirmās ugunslīnijas Andrejs ieņēma 22.vietu.

Andreja Rastorgujeva otrā šaušana

Šaujot stāvus, Andrejs bija tuvu simtprocentīgam rezultātam, tomēr pēdējā lode lidoja secen. Pēc divām šaušanām Rastorgujevs kopvērtējumā saglabāja 22. pozīciju.

Andrejs Rastorgujevs slēpo uz finišu

Trešais Latvijas pārstāvis Daumants Lūsa ieguva 96. vietu 108 finišējušo dalībnieku konkurencē. Muižnieks slēpoja divus soda apļus pēc šaušanas stāvus, turpretim Lūsa nesašāva vienu mērķi.

Posma turpinājumā piektdien sprintā vēl startēs sievietes, tostarp Baiba Bendika, sestdien paredzētas sacīkstes vīriešiem un sievietēm iedzīšanas distancēs, bet svētdien risināsies stafešu sacīkstes.

Sacensību norisei varēs sekot LTV7 un replay.lv.