Biatlona sacensības Phjončhanā noslēdz zviedru pirmā uzvara stafetē

Zviedrijas vīriešu kvartets piektdien kļuva par Phjončhanas pēdējiem zelta medaļniekiem biatlonā, pirmo reizi 4x7,5 kilometru stafetē izcīnot olimpiskās zelta medaļas.

Uzvarētāji Pepe Femlings, Jespers Nelins, Sebastjans Samuelsons un Fredriks Lindstrēms iztika bez soda apļu veikšanas un visu mērķu sašaušanai viņiem pietika ar septiņām rezerves patronām.

Sudrabu izcīnīja vienu soda apli veikušie norvēģi, atpaliekot no uzvarētājiem 55,5 sekundes, savukārt par bronzas laureātiem kļuva trīs soda apļus slēpojušie Vācijas biatlonisti, kurus no čempioniem šķīra divas minūtes un 7,1 sekunde.

Olimpisko spēļu biatlona sacensībās kopumā vislabāk veicās Vācijai un Francijai, kas izcīnīja pa trim zelta medaļām, taču lielāko pārsteigumu sagādāja iepriekš favorītiem nepieskaitītā Zviedrijas izlase, kas ieguva pa divām zelta un sudraba godalgām.

Līdz ar olimpisko sacensību noslēgumu sezona biatlonistiem vēl ne tuvu nav galā - martā jāaizvada pēdējie trīs posmi Pasaules kausa izcīņā.