Bendika biatlona Pasaules kausa sezonu sāk ar punktiem un vietu trešajā desmitā

Latvijas izlases biatloniste Baiba Bendika trešdien Esterzundā, Zviedrijā, ieguva 29.vietu 15 kilometru individuālajā distancē, ar ko olimpiskajā sezonā sākās individuālās sacensības pirmajā Pasaules kausa posmā, liecina rīkotāju informācija. Par iekļūšanu labāko 40 vidū Bendika nopelnīja ieskaites punktus sezonas kopvērtējumā.

Uzvarēja baltkrieviete Nadežda Skardino ar rezultātu 42 minūtes un 57,4 sekundes, bet otro un trešo vietu sadalīja Norvēģijas biatloniste Sinjove Solemdāla un Ukrainas biatloniste Jūlija Džima, no uzvarētājas atpaliekot attiecīgi 2,9 sekundes un 12,0 sekundes. Visas trīs laureātes bija nekļūdīgas šaušanā.

Bendika vienīgo soda minūti nopelnīja pēdējā - ceturtajā - šautuvē. Latvijas biatloniste tādējādi sašāva 19 no 20 mērķiem, sasniedzot atzīstamu precizitāti. Pēc trim pirmajām ugunslīnijām, kurā latviete šāva nekļūdīgi, viņa ieņēma 22.vietu.

Uzvarētājai Bendika zaudēja divas minūtes un 53,9 sekundes. Finišu sasniedza 102 sportistes.

Vīrieši 20 kilometru individuālajā distancē startēs ceturtdien, kad cīņā iesaistīsies arī Latvijas izlases līderis Andrejs Rastorgujevs. Piektdien un sestdien būs sprints attiecīgi sievietēm un vīriešiem, savukārt posma noslēgumā svētdien paredzētas sacīkstes iedzīšanas distancēs.

Visu sacensību norisei varēs sekot LTV7 un replay.lv.