Bendika ar vienu kļūdu iekļūst Pasaules kausa posma labāko desmitniekā

Latvijas biatloniste Baiba Bendika ceturtdien Rūpoldingā izcīnīja augsto desmito vietu 15 kilometru individuālajā distancē, liecina organizatoru informācija. Bendika vienīgo kļūdu šaušanā pieļāva ceturtajā ugunslīnijā.

Bendika distanci veica pieklājīgā tempā, ātrākajām sportistēm 15 kilometros zaudējot divas minūtes. Arī šaušanā latviete demonstrēja teicamu sniegumu, precīzi sašaujot 19 no 20 mērķiem.

Sacensībās uzvarēja itāliete Doroteja Vīrere, kas bez kļūdām finišēja pēc 41 minūtes un 29 sekundēm. Ar vienu soda minūti otrajā vietā bija jubilāre Kaisa Mekereinena no Somijas, kuru no pirmās vietas šķīra 12,7 sekundes. Savukārt trešā bija kanādiete Rozanna Krauforda, kas, šaujot precīzi, Vīrerei zaudēja 21,2 sekundes. Šis Kanādas sportistei bija pirmais Pasaules kausa posma goda pjedestāls viņas karjerā.

Bendika no uzvarētājas atpalika vienu minūti un 34,6 sekundes.

Bendika distancē devās ar 17. numuru. Pirmajā šautuvē viņa bija precīza, kas ļāva no līderes atpalikt nedaudz vairāk nekā 20 sekundes. Arī otrajā ugunslīnijā latviete aizvēra visus piecus mērķus, no līderes atpaliekot mazāk nekā minūti. Esot precīza arī trešajā šautuvē, Latvijas biatloniste pakāpās uz piekto vietu. Tomēr kļūda pēdējā šautuvē liedza Bendikai pacīnīties par godalgām.