Zaudējums liedz Latvijas U-16 basketbolistiem cerības uz dalību Pasaules kausā

Latvijas U-16 izlases basketbolisti piektdien Melnkalnē ar 73:79 zaudēja Turcijas vienaudžiem Eiropas čempionāta pusfinālā par 5.vietu un šķīrās no cerībām turnīru pabeigt labāko pieciniekā, kas komandai nodrošinātu dalību U-17 Pasaules kausa izcīņā nākamgad Argentīnā, liecina organizatoru informācija.

Priekšpēdējā spēlē turnīrā Latvijai 22 punktus guva Roberts Bērziņš, bet 16 punktus pievienoja Kristaps Ķilps. Turcijai izcēlās Ismails Karabilens, kurš iekrāja 13 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas.

Latvijas jauniešiem izdevās pārliecinošs mača sākums, izvirzoties vadībā ar 15:0, tomēr Turcijas basketbolisti rezultātu līdzsvaroja un otrajā puslaikā pavērsa spēles ritējumu sev labvēlīgā gultnē.

Pēdējie pretinieki čempionātā Latvijas jaunajiem basketbolistiem spēlē par 7.vietu būs Spānijas vienaudži.

Grupas kārtā Latvijas jaunieši zaudēja Spānijai (70:91), bet guva uzvaras pret Zviedriju (58:48) un mājiniekiem melnkalniešiem (80:66). Astotdaļfinālā sekoja uzvara pagarinājumā pār Krieviju (84:82), bet ceturtdaļfinālā - zaudējums horvātiem (69:71).

U-16 Eiropas čempionāts beigsies ar finālspēlēm sestdien.