«VEF Rīga» sezonu VTB līgā sāk ar -40 pret «Himki» basketbolistiem

Latvijas basketbola čempionvienība "VEF Rīga" pirmdien "Arēnā Rīga" ar pārliecinošu zaudējumu 64:104 Eirolīgas klubam Maskavas apgabala "Himki" sāka sezonu VTB vienotajā līgā, liecina organizatoru informācija.

Mājiniekiem ar 13 punktiem rezultatīvākais bija Rolands Freimanis, savukārt pa 12 punktiem pievienoja Arns Labucks un Antveins Skots. "Himki" uzvaru ar 24 punktiem veicināja Džeimss Andersons. Izšķirošu atrāvienu "Himki" veica trešajā ceturtdaļā un spēles pēdējā nogrieznī bija pārliecinošā vadībā.

Viesi jau spēles sākumā uzbruka ar augstāku precizitāti un arvien turējās vadībā, tomēr nostiprināt lielāku pārsvaru nespēja un pirmo puslaiku pabeidza ar 41:35. Pēc pārtraukuma "VEF Rīga" vēl samazināja rezultāta starpību līdz trim punktiem (44:47), tomēr laukuma saimnieku neilgas, bet dārgi maksājušas kļūdu sērijas palīdzēja "Himki" nostiprināties drošā vadībā. Vēl līdz pēdējam pārtraukumam panākuši +27 (76:49), viesi laukumā jau jutās ļoti komfortabli un pārliecināti par sevi.

"Himki" iepriekšējā sezonā aizkļuva līdz VTB līgas finālam, kur zaudēja Maskavas CSKA basketbolistiem.

VTB līgas sastāvs kopš iepriekšējās sezonas nav mainījies - startē 13 komandas, kas izspēlēs divu apļu turnīru, lai noteiktu astoņus izslēgšanas turnīra dalībniekus. Līgā spēlē deviņi Krievijas klubi, kā arī pa vienam Baltkrievijas, Igaunijas, Kazahstānas un Latvijas pārstāvim.

"VEF Rīga" iepriekšējā sezonā VTB līgā ieņēma 7.vietu regulārajā čempionātā, bet izslēgšanas turnīrā pirmajā kārtā zaudēja Sanktpēterburgas "Zenit".