«Valmiera/ORDO» basketbolists Kaufmanis: Mums ir diezgan liels talants uzbrukumā

“Valmiera/ORDO” Latvijas basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla trešajā spēlē ceturtdien savu skatītāju priekšā pārspēja “Liepāja/Triobet” (100:94) vienību, panākot 2:1 pārsvaru sērijā līdz trim uzvarām. “Valmieras” spēlētājs Jānis Kaufmanis pēc spēles lsm.lv pastāstīja, ka komandas cīņasspars un veiksmīgā darbība uzbrukumā ļāva pēdējā ceturtdaļā pārņemt vadību un izcīnīt uzvaru.

Spēles pirmais nogrieznis labāk padevās viesiem no Liepājas, kuri puslaika pārtraukumā devās ar sešu punktu pārsvaru (49:43). Kaufmanis “Liepājas” izrāvienu izskaidroja ar Valmieras komandas nesaprašanos, spēlējot aizsardzībā.

Pirms izšķirošās ceturtdaļas “Liepāja/Triobet” jau atradās vadībā ar astoņiem punktiem (75:67). Nepilnu piecu minūšu laikā “Valmiera” spēja pretinieku pārsvaru likvidēt, kam sekoja vadības maiņa par labu mājiniekiem.

“Pirmo reizi šajā sērijā izmantojām zonas aizsardzību, es domāju viņi apjuka uz brīdi. Arī uzbrukumā iemetām vairākus metienus pēc kārtas, tad salauzām spēli. Arī cīņa bija lielāka no mūsu puses,” izšķirošo spēles nogriezni raksturoja Kaufmanis.

Otro spēli pēc kārtas “Valmiera” savā laukumā  guva vismaz  100 punktu (100:94) un Kaufmanis norādīja, ka šādu rezultātu palīdz sasniegt mājas grozi un lielais skatītāju atbalsts. “Mums ir diezgan liels talants uzbrukumā, ja mēs to visu izmantojam, tad spēle iet no rokas,” atklāja Kaufmanis.

“Valmiera/Ordo” rindās izcēlās leģionāri. Damjērs Pits guva 24 punktus un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles, Dors Fišers sameta 12 punktus un izcīnīja 12 bumbas zem groziem. No latviešiem rezultatīvākie bija Kaufmanis un Mārtiņš Laksa ar 19 punktiem katrs, bet tikai par punktu mazāk Artūram Bērziņam. Liepājnieku rindās pārliecinoši izcēlās Artūrs Ausējs, kurš guva 33 punktus.

Sērijā pirmajā savstarpējā spēlē “Valmiera/Ordo” mājās pārliecinoši guva panākumu ar rezultātu 101:70. Savu skatītāju priekšā “Liepāja/Triobet” spēja revanšēties (85:80). Kaufmanis uzskata, ka pēc pārliecinošās uzvaras pirmajā spēlē komanda, iespējams, ieslīga pašpārliecinātībā, kas traucējusi Liepājā un arī ceturtdien spēles sākumā.

Ceturtā sērijas spēle sestdien notiks Liepājā. Kaufmanis ir pārliecināts, ka spēle būs grūta un tam jānoskaņojas. “Galvenais ir cīņa un attieksme ar kādu iesākam spēli. Jāiesāk tā, kā šodien [ceturtdien] spēlējām pēdējo ceturtdaļu, tad visam jābūt labi,” sacīja Kaufmanis.

Otrā LBL ceturtdaļfināla pārī “BK Jēkabpils” sērijā ar 2:1 ir vadībā pār “Barons kvartāls”.