«Valmiera/ORDO» basketbolisti zaudē cīņā par BBL bronzu

"Valmiera/ORDO" otrdien Lietuvā ar 64:86 piekāpās Panevēžas "Lietkabelis" vienībai atbildes spēlē par 3.vietu Baltijas basketbola līgā (BBL) un neaizsniedzās līdz bronzas godalgām, liecina organizatoru informācija. Valmierieši ar +16 uzvarēja mājās pirmajā spēlē, taču summā ar sešu punktu pārsvaru pārāki bija "Lietkabelis" basketbolisti.

Valmieriešiem Kvameins Mičels bija rezultatīvākais ar 14 punktiem, Aigars Šķēle nodrošināja 13 punktus, bet 11 punkti bija Laura Blaua rēķinā. Uzvarētājiem līderis ar 17 punktiem bija Valds Vasiļs.

Lai gan trīs minūtes pirms pirmā puslaika beigām valmierieši panāca spēlē minimālu pārsvaru (29:28), nepilnas trīs minūtes līdz pēdējam pārtraukumam "Lietkabelis" jau bija priekšā arī divu spēļu summā (56:39). Mača pēdējās minūtēs Latvijas komandai vēl bija iespējas izglābties, tomēr atspēlēt deficītu vairs neizdevās.

Finālā "TU/Rock" pirmajā spēlē mājās uzvarēja divkārtējos BBL čempionus "Šiauliai" (81:74) un atbildes maču Lietuvā aizvadīs trešdien. Līdz šim neviens Igaunijas klubs līdz cīņai par BBL zelta medaļām nebija ticis.

Pusfinālā "Valmiera/ORDO" zaudēja Igaunijas klubam Tartu "TU/Rock", savukārt "Šiauliai" uzveica Panevēžas "Lietkabelis" un trešo gadu pēc kārtas sasniedza BBL finālu.

"VEF Rīga" 2011. gadā finālā piekāpās "Lietuvos Rytas" basketbolistiem, bet 2013. gadā BK "Ventspils" kļuva par turnīra čempioniem. Ventspilnieki BBL finālā spēlēja arī pērn, kad  zaudēja Šauļu komandai.