«Valmiera/ORDO» basketbolisti uzvar pirmajā spēlē par BBL bronzu

"Valmiera/ORDO" trešdien Vidzemes Olimpiskajā centrā ar 90:74 pārspēja Lietuvas klubu Panevēžas "Lietkabelis" pirmajā finālspēlē par 3.vietu Baltijas basketbola līgā (BBL), liecina organizatoru informācija. Lai pirmo reizi kluba vēsturē iekļūtu BBL trijniekā, valmieriešiem nepieciešams panākums divu spēļu summā.

Uzvarētājiem Mārtiņš Laksa bija rezultatīvākais ar 22 punktiem, Lauris Blaus iekrāja 14 punktus, bet 13 punkti bija gan Aigara Šķēles, gan Artūra Bērziņa rēķinā. Viesiem 16 punktus nodrošināja Valds Vasiļs.

Atbildes spēle Panevēžā notiks 5.aprīlī.

Ar 12:0 atrāvienu laukuma saimnieki sāka otro ceturtdaļu un trīs minūtes pirms puslaika beigām bija vadībā ar 19 punktiem (40:21). Taču nākamos punktus "Valmiera/ORDO" guva tikai puslaika izskaņā, kas ļāva Lietuvas komandai pietuvoties līdz 42:32.

Vēl viens atrāviens mājiniekiem izdevās trešajā ceturtdaļā, kuras vidū "Valmiera/ORDO" jau bija priekšā ar 21 punktu (59:38). Lai gan "Lietkabelis" nedaudz spēja pietuvoties, Valmieras komanda noturējās drošā vadībā.

Finālā "TU/Rock" otrdien pirmajā spēlē mājās uzvarēja divkārtējos BBL čempionus "Šiauliai" (81:74) un atbildes maču Lietuvā aizvadīs 6.aprīlī. Līdz šim neviens Igaunijas klubs līdz cīņai par BBL zelta medaļām nebija ticis.

Pusfinālā "Valmiera/ORDO" zaudēja Igaunijas klubam Tartu "TU/Rock", savukārt "Šiauliai" uzveica Panevēžas "Lietkabelis" un trešo gadu pēc kārtas sasniedza BBL finālu.

"VEF Rīga" 2011. gadā finālā piekāpās "Lietuvos Rytas" basketbolistiem, bet 2013. gadā BK "Ventspils" kļuva par turnīra čempioniem. Ventspilnieki BBL finālā spēlēja arī pērn, kad  zaudēja Šauļu komandai.