U-16 basketbola izlase uzvar spāņus un tiek Eiropas čempionāta finālā

Panākumu virkni piektdien Rīgā turpināja Latvijas U-16 izlases basketbolisti, kas ar uzvaru 81:71 pār Spāniju iekļuva Eiropas kadetu čempionāta finālā, liecina organizatoru informācija. Cīņā par zeltu Latvijas kadetu pretinieks sestdien būs Francijas izlase.

Latvijas izlases līderis Rodions Kurucs pusfinālā nodrošināja 23 punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, savukārt Artūrs Strautiņš iekrāja 21 punktu un savāca deviņas bumbas pie groziem. Ar 16 punktiem komandas panākumu veicināja Kristers Zoriks, bet spāņiem līderis ar 21 punktu bija Eriks Martiness.

Pirmā puslaika beigās Latvijas kadeti nostiprinājās vadībā, ko vēlāk noturēja, lai gan spāņi brīžiem spēja pietuvoties.

Mājinieki veiksmīgi aizvadīja pirmās ceturtdaļas vidusposmu un panāca 15:5, taču iegūtais pārsvars izkusa, un spāņi vēl līdz pārtraukumam panāca izlīdzinājumu. Abas komandas vadībā pabija otrās ceturtdaļas pirmajā pusē, līdz Latvijas basketbolisti spēja atrauties un puslaiku noslēgt ar astoņu punktu pārsvaru (46:38).

Vēlreiz Latvijas kadetiem izrāviens izdevās trešajā ceturtdaļā, kad laukuma saimnieki pēc nospēlētām nepilnām četrarpus minūtēm izvirzījās vadībā ar 58:46. Neatlaidīgi bija arī spāņi, kas izmantoja pretinieku nelielu atslābumu un īsi pirms pēdējā pārtraukuma sadeldēja deficītu līdz trim punktiem (59:62). Taču pēdējā ceturtdaļā Latvijas izlase darbojās gana pārliecinoši, lai galotnē pretiniekiem neatstātu cerības.

Otrā pusfinālā piektdien Francija ar 78:65 pieveica Turcijas basketbolistus.

Iepriekš ceturtdaļfinālā Latvijas izlase ar 53:39 pārspēja Vācijas vienaudžus. Otrajā grupu kārtā Latvijas izlase Ogrē zaudēja Lietuvai (71:79), Turcijai (46:73) un Serbijai (51:59), bet līdz tam pirmajā grupu kārtā uzvarēja Grieķiju (74:67), Horvātiju (84:62) un Bosniju/Hercegovinu (63:55). Čempionātā piedalās 16 komandas, kas noslēguma daļā visas spēles aizvada Olimpiskajā sporta centrā, Rīgā.

Eiropas kadetu čempionātos Latvijas izlase nekad iepriekš nebija pārvarējusi ceturtdaļfināla barjeru un lielāko panākumu guva 1999.gadā, kad ieguva 5. vietu.