Turnīra pretpolu cīņā «VEF Rīga» zaudē varenajam Maskavas CSKA

Latvijas basketbola čempioni "VEF Rīga" pirmdien izbraukumā Krievijā VTB vienotās līgas spēlē ar 69:94 zaudēja Eirolīgas klubam Maskavas CSKA, liecina organizatoru informācija. Pašreizējie līgas čempioni turnīrā tika pie piektās uzvaras pēc kārtas, savukārt "VEF Rīga" neveiksmju virkne nu ir četru spēļu garumā.

"VEF Rīgai" rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Alekss Peress, savukārt Mareks Mejeris nodrošināja 11 punktus. Maskavā komanda bija jau bez Rolanda Freimaņa, kurš devies turpināt karjeru Turcijā. Uzvarētājiem 17 punktus iekrāja Korijs Higinss.

Tikai pirmajā ceturtdaļā "VEF Rīga" spēja turēt līdzi titulētajiem sāncenšiem, kuri spēles turpinājumā arvien pārliecinošāk nostiprinājās vadībā.

Laba metienu precizitāte "VEF Rīgai" palīdzēja spēles sākumā izvirzīties vadībā un pirmajā ceturtdaļā līdzvērtīgi spēkoties ar pretiniekiem. Tomēr puslaika turpinājumā CSKA vieglāk atrada plaisas pretinieku aizsardzībā un trijās minūtēs pieaudzēja pārsvaru līdz 35:25, saglabājot +10 arī otrās ceturtdaļas beigās (50:40). CSKA pārākums ātrumā un individuālajā meistarībā ļāva laukuma saimniekiem trešā ceturkšņa vidū pārsniegt 20 punktu vadību. Mača pēdējās minūtēs, kad abas komandas jau nedaudz atslābinājās, laukuma saimnieku pārsvars pieauga vēl vairāk.

VTB līgas sastāvs kopš iepriekšējās sezonas nav mainījies - startē 13 komandas, kas izspēlēs divu apļu turnīru, lai noteiktu astoņus izslēgšanas turnīra dalībniekus. Līgā spēlē deviņi Krievijas klubi, kā arī pa vienam Baltkrievijas, Igaunijas, Kazahstānas un Latvijas pārstāvim.

"VEF Rīga" iepriekšējā sezonā VTB līgā ieņēma 7.vietu regulārajā čempionātā, bet izslēgšanas turnīrā pirmajā kārtā zaudēja Sanktpēterburgas "Zenit".