Timma debijā basketbola Eirolīgā zaudē Strēlnieka klubam

Latvijas izlases basketbolists Jānis Timma ceturtdien debitēja ULEB Eirolīgā, nopelnot lielu spēles laiku un piecas piezīmes Vitorijas "Baskonia" rindās, taču Spānijas klubs turnīru sāka ar zaudējumu cita latvieša Jāņa Strēlnieka pārstāvētajai Grieķijas vienībai Pireju "Olympiacos". Grieķijas vienība, kura iepriekšējā sezonā kļuva par ULEB Eirolīgas vicečempioni, jaunās sezonas ievadā savās mājās svinēja panākumu ar rezultātu 75:64.

Strēlnieks šajā mačā izcēlās ar astoņiem, bet Timma - ar trim punktiem.

"Olympiacos" šajā mačā bija nedaudz labāki, vadību iegūstot pirmās ceturtdaļas beigu daļā, turpinājumā to nosargājot. Otrās ceturtdaļas vidū pēc Strēlnieka tālmetiena mājinieki izvirzījās vadībā ar 32:19, drīz vien "Olympiacos" saspēles vadītājam trāpot vēl vienu trejaci. Otrajā puslaikā "Baskonia" gan spēja uzturēt intrigu, pēdējās ceturtdaļas sākumā tālmetienu iemetot arī Timmam. Tomēr izglābties viesi nespēja.

Timma šajā mačā nospēlēja 30 minūtes un 28 sekundes, kas bija ilgākais laiks viesu komandā. Viņš spēles pēdējā minūtē nopelnīja piekto piezīmi un laukumu pameta.

ULEB Eirolīgas debitants trāpīja vienu no diviem tālmetieniem, bet aizmeta garām vienīgo divpunktnieku, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, pārtvēra četras bumbas un pieļāva trīs kļūdas, nopelnot trīs efektivitātes rādītāja punktus.

Tikmēr Strēlnieks spēlēja 26 minūtes un 25 sekundes, iemetot vienu no diviem divpunktu metieniem un divus no pieciem tālmetieniem. Saspēles vadītājs arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli un reizi kļūdījās, kas viņam deva sešus efektivitātes rādītāja punktus.

"Olympiacos" komandā rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Georgs Printezis, bet "Baskonia" rindās ar 13 punktiem izcēlās gruzīns Tornike Šengelija.

Timma iepriekšējās divas sezonas spēlēja Krievijas klubā Sanktpēterburgas "Zeņit", kas spēlēja ULEB Eiropas kausā, bet Strēlnieks "Olympiacos" rindas papildināja jūnijā, noslēgdams divu gadu līgumu, bet pirms tam spēlēja Bambergas "Brose" komandā, kuru aizveda līdz trim Vācijas čempiontituliem, šajā komandā piedzīvojot arī debiju ULEB Eirolīgā.

Jau vēstīts, ka citā ceturtdien aizvadītā mačā Dairis Bertāns guva 14 punktus, taču viņa pārstāvētā Itālijas komanda Milānas "AX Armani Exchange Olimpia" cieta zaudējumu pret spēcīgo Maskavas CSKA vienību no Krievijas.

Milānas "AX Armani Exchange Olimpia", kas iepriekšējā sezonā Eirolīgā startēja ar nosaukumu "EA7 Emporio Armani", viesos cieta neveiksmi ar rezultātu 84:93.

Bertāns spēlēja 21 minūti un 53 sekundes, realizējot trīs no sešiem divpunktu metieniem un abus tālmetienus, kā arī divas reizes izceļoties no soda metienu līnijas. Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, nopelnīja vienu piezīmi un izprovocēja trīs pretinieku pārkāpumus, nopelnot 11 efektivitātes rādītāja punktus.

Milānas klubs ļoti labi iesāka spēli, pirmajā ceturtdaļā iegūstot 14 punktu pārsvaru, bet pēc puslaika esot vadībā ar 48:38. Pēc atpūtas CSKA uzsāka veiksmīgu pakaļdzīšanos un beigu ceturtdaļu sāka jau esot vadībā ar 65:64, beigās pārsvaru palielinot un gūstot panākumu.

"AX Armani Exchange Olimpia" komandā 17 punktus sameta Endrū Goudeloks, bet vēl par punktu mazāk bija Vladimiram Micovam, kamēr CSKA komandā Korijs Higinss sameta 21, bet Serhio Rodrigess 20 punktus, savukārt Vils Klaiberns uzvarētājiem sameta 15 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas.

Bertāns iepriekšējā sezonā spēlēja Turcijas klubā Stambulas "Dariššfaka Doguš", kuras rindās debitēja ULEB Eirolīgā, tagad tajā sākot otro sezonu.

ULEB Eirolīgā otro sezonu pēc kārtas 16 komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas spēlēs. Zīmīgi, ka ULEB Eirolīgā nav paredzēti pārtraukumi nacionālo izlašu 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēļu laikā, līdz ar to šo klubu spēlētāji novembrī un februārī, visticamāk, nevarēs palīdzēt savām valstsvienībām.

Pērn par turnīra čempioni kļuva Stambulas "Fenerbahce", kas finālā ar 80:64 pārliecinoši uzvarēja "Olympiacos".