Porziņģis zaudē papildlaikā; Bertānam ducis punktu un uzvara

Latviešu basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio „Spurs” piektdien savā laukumā ar 103:89 pārspēja Fīniksas „Suns”. Savukārt citā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā Ņujorkas „Knicks” ar Kristapu Porziņģi sastāvā papildlaikā ar 103:107 piekāpās Maiami „Heat”, liecina NBA informācija.

Bertāns laukumā pabija 27 minūtes (27:08), kuru laikā atzīmējās ar 12 gūtiem punktiem. Grozā krita divi no sešiem Bertāna raidītajiem trejačiem un trīs no sešiem divpunktu metieniem. Viņš arī izcīnīja septiņas bumbas zem groziem un bloķēja vienu pretinieku metienu.

Uzvarētājiem rezultatīvākie bija Kavai Lenards un Manu Džinobili, katram sametot 21 punktu. Tikmēr „Suns” rindās labākais bija Devins Bukers, kuram arī 21 gūts punkts.

Porziņģis uz laukuma pabija teju 37 minūtes (36:59), kuru laikā guva 15 punktus. Liepājnieks bija precīzs vienā no trim trīspunktu metieniem, četros no vienpadsmit divpunktu metienos un visos četros soda metienos. Porziņģim arī septiņas bumbas zem groziem un trīs bloķēti metieni.

Savukārt Porziņģa komandas biedrs Kortnijs Lī sameta 24 punktus, bet 20 punktus un 10 atlēkušās bumbas pievienoja Maikls Bīslijs. Mājiniekiem 24 punktus guva Veins Elingtons.

Sanantonio kluba spēle iesākās līdzīgi, bet puslaika pārtraukumā „Spurs” bija sasnieguši jau septiņu punktu pārsvaru. Trešajā ceturtdaļā pārsvars pieauga vēl par punktu, bet atlikušajās 12 minūtēs atstatums tika palielināts vēl par sešiem punktiem.

Tikmēr Maiami spēli labāk iesāka viesi, bet pēc 12 minūtēm par punktu priekšā jau bija mājinieki. Otrajā ceturtdaļā „Heat” nostabilizēja savu pārsvaru un visu trešo ceturtdaļu atradās vadībā. Pēdējā pamatlaika nogrieznī komandas vairākkārt apmainījās ar vadību, un „Knicks” ar trīspunktnieku spēles izskaņā panāca papildlaiku, kurā pārāki tomēr bija mājinieki.

„Knicks” ar 17 uzvarām 39 spēlēm atrodas NBA Austrumu konferences desmitajā vietā, bet spurs ar 27 uzvarām 40 mačos ir trešie labākie rietumos.