Pēcspēles intervija ar Jāni Timmu

Pārbaudes spēle basketbolā vīriešiem. Latvija - Lietuva

Spēles momenti. Latvija - Lietuva

Porziņģis un brāļi Bertāni uguņo, Latvijai uzvara pār Lietuvas izlasi

Latvijas basketbola izlase sestdien līdzjutēju piepildītajā "Arēnā Rīga" pārvarēja kritumu pēdējā ceturtdaļā un ar 87:77 uzvarēja Lietuvas valstsvienību, abām komandām gatavojoties augusta beigās gaidāmajam startam Eiropas čempionātā. Mājiniekiem īpaši izcēlās gan izlases zvaigzne Kristaps Porziņģis, gan teicami spēli aizvadījušie brāļi Dairis un Dāvis Bertāni.

Uzvarētājiem Dāvis Bertāns ar 18 punktiem bija rezultatīvākais, 16  punktus iekrāja Porziņģis, kurš izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, bet Dairis Bertāns pievienoja 13 punktus. Lietuviešiem izcēlās Luks Lekavičs ar 16 punktu guvumu, savukārt Mindaugs Kuzminsks pievienoja 14 punktus.

Spēles pēdējo divu minūšu video

Latvijas izlase bija vadībā spēles lielāko daļu, bet spraiga izvērtās pēdējā ceturtdaļa, kurā itin komfortablais pārsvars saruka līdz diviem punktiem, pirms galotnē mājinieki nostiprināja uzvaru.

Pēdējās minūtēs lielu ieguldījumu uzvarā devušais Jānis Timma pēc mača Latvijas Televīzijā uzteica komandu par labu bumbas kustību. Tikko tā kļuvusi lēnāka, lietuvieši rezultātā nākuši klāt. Timma uzsvēra, ka visi nospēlēja ar simtprocentīgu atdevi, un viņš cer, ka tikpat liels atbalsts komandai arēnā būs svētdien spēlē pret Rumāniju.

Lietuviešu pirmo nelielo izrāvienu mājinieki likvidēja un pirmās ceturtdaļas vidū pēc Daira Bertāna un Kristapa Porziņģa metieniem Latvija pārņēma vadību (12:9). Lietuvas izlase ātrā spēlē pieļāva vairāk kļūdu, laukuma saimniekiem pirmās ceturtdaļas beigās rezultatīvi nospēlēja Dāvis Bertāns, un pārtraukumā latvieši bija priekšā jau ar 20:12.

Tālmetienos lietuviešiem nesekmējās, toties individuālajās divcīņās izpaudās viesu pārākums. Savukārt Latvijas basketbolistu uzbrukumos bumba pārvietojās ar milzu ātrumu, izveidojot brīvu metienu iespējas. Vienu no ātrajiem uzbrukumiem ar trīspunktu metienu noslēdza Jānis Strēlnieks.

Ātra uzbrukuma noslēgumā trīspunktnieku trāpa Jānis Strēlnieks

Puslaika beigās lietuvieši netika līdzi pretinieku uzbrukumiem un Latvijas izlases pārsvars sasniedza 13 punktus (45:32).

Intervija ar Uvi Helmani puslaika pārtraukumā

Latvijas U-18 izlases galvenais treneris Uvis Helmanis pēc pirmā puslaika Latvijas Televīzijā teica, ka, vērtējot pēc rezultāta, Latvijas izlasei viss sokas labi un divus nelielus kritumus komandas spēlē izdevās pārvarēt.

Intervija ar Dāvi Bertānu puslaika pārtraukumā

Savukārt astoņus punktus pirmajā puslaikā guvušais Dāvis Bertāns ar komandas sniegumu kopumā bija apmierināts. Latvijas Televīzijā viņš sacīja, ka komanda labi nospēlēja aizsardzībā un savāca bumbas pie groziem. Viņš pauda cerību, ka komanda turpinās spēlēt agresīvi gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, un tad viss būs kārtībā.

Lietuvai uzbrukuma līdera lomu pēc pārtraukuma rezultatīvi uzņēmās Mindaugs Kuzminsks, viesi arī precīzāk nekā pirmajā puslaikā uzbruka no trīspunktu līnijas un rezultāta starpība saruka. Panākt lūzumu lietuviešiem gan neizdevās, un brāļu Bertānu rezultativitāte palīdzēja Latvijai atkal atgriezties vadībā ar divciparu skaitli.

Pēdējo ceturksni Latvijas izlase sāka ar deviņu punktu vadību (65:56), kas saruka vairs tikai līdz diviem punktiem (72:70). Svarīgu trīspunktu metienu divas minūtes pirms beigu svilpes trāpīja Porziņģis (80:74). Pārliecinoši laukumā darbojās Jānis Timma, pēdējās minūtēs gūstot piecus punktus un veicot rezultatīvas piespēles.

Latvijas izlases spēles pieteikumā bija 13 basketbolisti - arvien veseļojas Ojārs Siliņš, un sastāvā neiekļāva arī Iļju Gromovu. Kristaps Janičenoks spēlei bija pieteikts, bet laukumā neizgāja.

Spēles rezultātu iekļaus arī Rīgā notiekošā Krastu mača kopvērtējumā - Lietuva pārstāvēja Daugavas kreiso, bet mājinieki - labo krastu.

Intervija ar Uvi Helmani pirms spēles

Helmanis pirms spēles Latvijas Televīzijā uzsvēra valstsvienības spēku, atgādinot, ka komandā ir individuāli spēcīgi basketbolisti, kas laukumā spēj darboties augstā tempā. Jautājums vēl būs, cik lielā mērā Latvijas spēlētājus Eiropas čempionātā respektēs tiesneši.

Priekšpēdējo pārbaudes spēli Latvijas izlase aizvadīs svētdien pret Rumāniju, bet pirms došanās uz Turciju ceturtdien "Arēnā Rīga" vēl tiksies ar Čehijas valstsvienību.