Porziņģis un Bertāns uguņo, palīdzot kaldināt savām komandām uzvaras

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis sestdien, atgriežoties Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienības Ņujorkas “Knicks” sastāvā pēc izlaistas spēles, ar 34 punktiem palīdzēja gūt uzvaru ar 118:91 spēlē pret Sakramento “Kings”. Veiksmīga sestdien spēle bija arī Dāvim Bertānam, kura pārstāvētā vienība Sanantonio “Spurs” ar 133:94 sagrāva Čikāgas “Bulls”, liecina organizatoru informācija.

Porziņģis laukumā pavadīja 27 minūtes, kuru laikā bija precīzs astoņos no deviņiem soda metieniem, septiņos no 15 divpunktu metieniem, četros no sešiem tālmetieniem. Viņa rēķinā arī piecas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, divi bloķēti metieni un divas piezīmes.

Zīmīgi, ka jau otrā puslaika sākumā Porziņģis bija sasniedzis 30 punktu robežu, bet ceturto ceturtdaļu pavadīja uz rezervistu soliņa.  Pēc spēles Porziņģis atzina, ka juties labi, un bijis gatavs gūt jaunu rezultativitātes rekordu. “Es vēlējos spēlēt vairāk,” norādīja latvietis, taču piebilda, ka saprot, ka vajadzējis atpūsties.

Tikmēr “Knicks” galvenais treneris Džefs Hornāčeks norādījis, ka rezultāts bijis labs, tādēļ ļāvis Kristapam atpūsties. “Varbūt spēlētājs vēlējās sasniegt karjeras labāko rādītāju. Esmu pārliecināts, ka KP savu labāko rādītāju karjerā sasniegs pavisam drīz,” “NY Post” citē treneri.

Jāatgādina, ka pagājušajā nedēļā Kristaps sasniedza jaunu rezultativitātes rekordu, spēlē pret Indiānas "Pacers" gūstot 40 punktus.

Rezultatīvi “Knicks” rindās bija arī Kortnijs Lī, kurš sameta 20 punktus, bet 17 punkti un 13 atlēkušās bumbas Enesa Kantera rēķinā.

Nākamo spēli “Knicks” aizvadīs pirmdien, kad tiksies ar Klīvlendas “Cavaliers”.

Savukārt Dāvis Bertāns “Spurs” uzvarā pār “Kings” izcēlās ar 16 gūtiem punktiem – viņš bija precīzs piecu no sešiem tālmetienu realizācijā un vienā no diviem soda metieniem. Tāpat arī viņa rēķinā trīs rezultatīvas piespēles un divas piezīmes. Kopumā laukumā Bertāns pavadīja 18 minūtes. Rezultatīvākais šajā spēlē “Spurs” rindās bija Po Gasols, sametot 21 punktu.

Šajā spēlē “Spurs” bija jāiztiek bez daudziem līderiem, tostarp jau ilgstoši traumas dziedējošajiem Kavai Lendarda, Tonija Pārkera un Derika Vaita. Visticamāk, tieši tādēļ šoreiz Bertāns tika pie tik iespaidīga spēles laika.

Latviešu basketbolists bija viens no varoņiem, kurš palīdzēja “Spurs” sagraut “Bulls”. Pēc spēles Bertāns žurnālistiem atklāja, dažkārt ir grūti, jo spēles laiks nav pietiekams, lai būtu gatavs. Taču neatkarīgi no tā, vai viņš spēlē, vai nespēlē, latviešu basketbolists katrai spēlei gatavojas vienādi – pieņemot, ka izies laukumā. Bertāns pauda, ka neatkarīgi no tā, vai sēž uz rezervistu soliņa, viņš tāpat vienmēr cenšas atbalstīt komandu.

Nākamo spēli “Spurs” aizvadīs otrdien, tiekoties ar Dalasas “Mavericks”.

“Spurs” ar astoņām uzvarām 13 spēlēs NBA Rietumu konferences tabulā ierindojas ceturtajā vietā, savukārt “Knicks” ar septiņām uzvarām 12 spēlēs ir sestajā vietā Austrumu konferencē.