Porziņģis: Latvijas basketbolam tas ir tikai sākums

Latvijas vīriešu basketbola izlasei Eiropas čempionāts beidzies pēc zaudējuma ceturtdaļfinālā, taču kopumā turnīrā labu sniegumu parādījušajai valstsvienībai tas ir tikai ceļa sākums uz augstākiem panākumiem, uzskata komandas līderis Kristaps Porziņģis.

Porziņģis Stambulā guvis pirmo pieredzi valstsvienībā, kam viņš saskata labas izaugsmes perspektīvas. Nākamie turnīri būs vēl labāki, tādēļ faniem nav jānokar galva, sacīja basketbolists. Mērķi komandai bija augstāki, tādēļ zaudējumu ceturtdaļfinālā pret Slovēniju ir smagi pieņemt, viņš piebilda.

"Uzkrāsies pieredze, un būs iespēja sasniegt augstākas vietas," teica Porziņģis.

Kristaps Porziņģis par Eiropas čempionāta finālturnīru
00:00 / 01:10
Lejuplādēt

Slovēņi uzvarēja uz soda metienu un atlēkušo bumbu rēķina, sacīja Porziņģis. Viņš norādīja, ka varbūt Latvijas basketbolisti nenospēlēja pietiekami gudri, ja reiz pretinieks daudz vairāk tika uz soda metienu līnijas. Rezultatīvu sniegumu parādījušais Porziņģis arī kritizēja tiesnešus par pieredzes trūkumu basketbolā, taču soģus zaudējumā nevainoja. Kristaps sagaida, ka, Latvijas izlasei augot kā komandai, augs arī tiesnešu respekts, un mērķi komandai kļūs tikai lielāki.

Pēc Eiropas čempionāta Porziņģis uz neilgu laiku dosies mājās, bet septembra beigās jau būs kopā ar kluba biedriem Ņujorkas "Knicks" sastāvā.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā uzvarēja piecās no septiņām spēlēm, otro gadu pēc kārtas iekļūstot labāko astotniekā. Pret Slovēniju latvieši vēl pēdējā minūtē saglabāja izredzes atspēlēties, tomēr zaudēja ar 97:103.