Lietuvas basketbolisti dodas mājup pēc zaudējuma Grieķijai

Lietuvas basketbola valstsvienība sestdien Eiropas čempionāta astotdaļfinālā ar 64:77 zaudēja Grieķijas valstsvienībai, turnīrā netiekot tālāk par pirmo izslēgšanas kārtu, informēja organizatori. Savā priekšsacīkšu grupā Lietuva uzvarēja, taču nespēja uzveikt citā grupā ceturto vietu ieguvušo Grieķijas izlasi.

Tikai spēles sākumā Lietuva uz neilgu brīdi bija vadībā, bet pārējo laiku pēdējo divu Eiropas čempionātu sudraba medaļnieki nesekmīgi centās panākt Grieķijas izlasi. Ceturtdaļfinālā grieķi tiksies ar Krievijas un Horvātijas spēles uzvarētājiem.

Grieķijai Kosts Slouks guva 21 punktu, bet 14 punktus pievienoja Niks Kalates. Lietuvas izlasē Mindaugs Kuzminsks izcēlās ar 20 punktu guvumu.

Jau vēstīts, ka dienas pirmajā astotdaļfinālā Slovēnijas izlase ar 79:55 pārliecinoši uzvarēja Ukrainu un nākamajā izslēgšanas kārtā tiksies ar Latvijas un Melnkalnes mača uzvarētāju, kas noskaidrosies svētdien. Savukārt trijos iepriekšējos Eiropas čempionātos godalgas guvušajai Francijas valstsvienībai kontinenta meistarsacīkstes beidzās jau astotdaļfinālā, kur 2013. gada zelta medaļnieki ar 81:84 zaudēja Vācijas valstsvienībai. Itālija vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja ar uzvaru 70:57 pār Somijas basketbolistiem.

Svētdien pēc Latvijas un Melnkalnes spēles serbi dosies laukumā pret Ungārijas izlasi, pašreizējo čempionu spāņu pretinieki būs mājinieki Turcijas basketbolisti, bet Horvātijas valstsvienība astotdaļfinālā spēlēs pret Krieviju.

Eiropas čempionāts beigsies ar finālspēlēm par medaļām 17.septembrī.