Latvijas U-20 basketbolisti Eiropas čempionātā pretendēs uz 9.vietu

Latvijas U-20 izlases basketbolisti trešdien Grieķijā ar 52:96 bez ierunām zaudēja vieniem no galvenajiem favorītiem spāņiem Eiropas čempionāta astotdaļfinālā un turnīra turpinājumā varēs cīnīties par 9.vietu, liecina organizatoru informācija. Četrās spēlēs Latvijai vēl nav nevienas uzvaras.

Latvijai astotdaļfinālā rezultatīvākais ar 12 punktiem bija Roberts Blumbergs, bet deviņus punktus nodrošināja Verners Kohs. Uzvarētājiem 18 punktus iekrāja Santjago Justa.

Ceturtdaļfinālā par 9.vietu Latvijas izlases pretinieki ceturtdien būs turki. Trīs vājākās komandas no augstākās divīzijas izkritīs.

Jau vēstīts, ka galvenā trenera Arņa Vecvagara vadītie Latvijas basketbolisti grupas kārtā Krētā zaudēja Izraēlai (54:90), Ukrainai (62:75) un Lietuvai (61:89). Četrās grupās sadalītās 16 valstu izlases pēc apļa izspēles visas nonāca astotdaļfinālā. Izslēgšanas pirmajā kārtā uzvarējušās komandas spēlēs ceturtdaļfinālā, bet pārējās astoņas komandas turpinās cīņu par 9.vietu.

Pirms gada Latvijas U-20 izlase Vecvagara vadībā Eiropas čempionātā ieguva 6.vietu.