Latvijas U-20 basketbolistes izstājas no cīņas par medaļām

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase ceturtdien ar 61:64 piekāpās Slovēnijas izlasei Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla spēlē, tādējādi turnīra turpinājumā cīnīsies par piekto līdz astoto vietu, liecina organizatoru informācija.

(Papildināts ar Aigara Neripa teikto)

Spēlē ar Slovēniju Latvijas izlases rindās rezultatīvākā ar 18 punktiem bija Laura Gabe, 13 punktus pievienoja Anda Kuzmina un Digna Strautmane. Savukārt pretiniecēm rezultatīvākā bija Zala Friškoveca, kuras rēķinā 19 punkti.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Aigars Nerips pēc spēles izteicās: “Pirmajā puslaikā izdevās ierobežot Slovēnijas komandas līderes un neļaut pretiniecēm spēlēt viņu iecienīto ātro, kustīgo basketbolu. Uz labās aizsardzības fona parādījās arī precizitāte uzbrukumā.

Otrā puslaika sākumā no sliedēm mazliet izsita ātri sakrātās piezīmes, kas tika piešķirtas tūlīt pēc autu izspēles. Piedevām pret presingu bija gan saprotamas kļūdas, no kurām spēlē pilnībā izvairīties nav iespējams, gan arī dažas muļķīgas neprecizitātes.”

Basket.lv, citējot Neripu, norāda, ka pēc spēles emocijas neesot bijušas patīkamas, taču jācīnās par piekto vietu un čempionāts vēl nav beidzies.

Čempionāta turpinājumā Latvijas jaunietes cīnīsies par piekto līdz astoto vietu, un kā pirmā pretiniece pretim stāsies Itālijas izlase.

Jāatgādina, ka turnīra pirmajā spēlē Latvijas U-20 basketbolistes ar 78:66 uzvarēja Lietuvu, pēc tam ar 55:67 piekāpās Itālijai, un vēlāk piedzīvoja zaudējumu Portugālei ar 67:71. Savukārt astotdaļfināla spēlē Latvija bija pārāka pār Poliju, uzvarot spēli ar 66:39.