Latvijas U-19 basketbolistes mača izskaņā kapitulē grupas līderēm no Kanādas

Latvijas U-19 basketbolistes otrdien Itālijā pasaules čempionātā pēdējā grupas spēlē piekāpās Kanādai ar 70:74, liecina organizatoru informācija. Latvijas basketbolistes astotdaļfinālā cīnīsies ar Austrāliju.

Spēli labāk iesāka latvietes, kas ātri vien guva pat astoņu punktu pārsvaru (13:5). Kanādietes spēja atspēlēties un pat gūt vadību, bet, beidzoties ceturtdaļai, tablo atkal vēstīja par labu Latvijas izlasei (21:19). Otrajā ceturtdaļā kanādietēm problēmas sagādāja Latvijas aizsardzība, bet arī latvietēm bija grūtības ar punktu gūšanu. Puslaika pārtraukumā Latvijas izlases pārsvars bija sasniedzis četrus punktus (33:29).

Pēc puslaika pārtraukuma kanādietes atgriezās ar jaunu sparu, pārliecinoši uzvarot ceturtdaļā un izvirzoties vadībā ar 57:48. Pēdējās ceturtdaļas sākumā latvietes rezultātu izlīdzināja, gūstot septiņus punktus pēc kārtas. Mača pēdējā nogrieznī komandas vairākkārt apmainījās vadības grožiem, beigās Latvijas izlasei nācās piekāpties.

Latvijas rindās rezultatīvākā bija Dinija Pāvelsone ar 19 punktiem, 14 punktus pievienoja Digna Strautmane. Abām sportistēm arī septiņas atlēkušās bumbas.

Paralēlajā grupas spēlē francūzietes ar 63:53 pārspēja Dienvidkorejas izlasi.

Pēc vienas uzvaras trīs grupas spēlēs latvietes ieņem trešo vietu C apakšgrupā. Latvijas izlase astotdaļfinālā trešdien spēkosies ar Austrāliju.