Latvijas U-18 izlases basketbolistes pēc zaudējuma Francijai cīnīsies par bronzu

Pirmo reizi spēlējot Eiropas čempionāta pusfinālā, Latvijas U-18 izlases basketbolistes sestdien Ungārijā ar 44:53 zaudēja Francijai un turnīra noslēgumā pretendēs uz bronzas medaļām, liecina organizatoru informācija. Spēlē par bronzu Latvijas meiteņu pretinieces svētdien Šopronā būs Krievijas basketbolistes.

(papildināts pēc otra pusfināla)
Dinija Pāvelsone Latvijai bija rezultatīvākā ar 13 punktiem, savukārt 11 punktus pusfinālā iekrāja Luīze Šepte. Francijai pa 11 punktiem nodrošināja Lorēna Kerbefa un Aleksija Šartero.

Sīkstā cīņā lielāku pārsvaru francūzietes spēja iegūt tikai pēdējās ceturtdaļas sākumā, panākot vadību ar astoņiem punktiem (43:35) un galotnē to droši noturot.

Otrā pusfinālā Spānija ar 71:55 uzveica Krievijas izlasi.

Grupas kārtā Latvijas izlase guva uzvaras visās trijās spēlēs pret Nīderlandi (66:35), Čehiju (74:53 ) un Slovākiju (57:56). Divās iepriekšējās spēlēs izslēgšanas turnīrā Latvijas rēķinā bija uzvaras pār Izraēlu (59:56) un Beļģiju (55:52).

Pērn Latvijas U-18 izlases basketbolistes ieguva otro vietu B divīzijā un pēc piecu gadu pārtraukuma atgriezās spēcīgākajā grupā. Pusfināla sasniegšana ļaus Latvijas jaunajām basketbolistēm nākamgad startēt U-19 pasaules čempionātā.