Latvijas U-18 basketbolisti ar uzvaru pār horvātiem noturas augstākajā divīzijā

Latvijas U-18 izlases basketbolisti spēlē par 13.vietu Eiropas čempionātā ceturtdien Turcijā ar 90:76 uzvarēja Horvātijas vienaudžus un noturējās augstākajā divīzijā arī uz nākamo gadu, liecina organizatoru informācija.

Roberts Blumbergs ar 23 punktiem un izcīnītām 13 atlēkušajām bumbām bija rezultatīvākais uzvarētāju sastāvā, 19 punktus un 10 izcīnītas bumbas pie groziem pievienoja Artūrs Strautiņš, savukārt 18 punkti bija Nika Jansona rēķinā. Horvātijas izlasē 18 punktus nodrošināja Leo Čižmičs.

Pirmā puslaika beigās Latvijas jaunieši ieguva septiņu punktu vadību (46:39), bet trešajā ceturtdaļā pieaudzēja pārsvaru līdz 20 punktiem (71:51) un nodrošināja sev mierīgāku spēles galotni.

Jau vēstīts, ka Latvijas jaunie basketbolisti turnīru sāka ar zaudējumu Lietuvai (50:62), uzvarēja Izraēlas jauniešus (71:70), bet izšķirošajā spēlē grupas kārtas noslēgumā uzveica Bosniju un Hercegovinu (74:65), taču ar to bija par maz, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā. Savukārt ceturtdaļfinālā par 9.vietu sekoja zaudējums pret slovēņiem (70:86), bet nākamajā izslēgšanas turnīra mačā tika uzveikti zviedri (91:82).

Finālspēlē vēlāk ceturtdien Francijas izlase ar 75:68 pārspēja Lietuvu.