Latvijas U-18 basketbolistes turpina panākumu sēriju; astotdaļfinālā uzvarēta Izraēla

Latvijas U-18 izlases basketbolistes Ungārijā notiekošajā Eiropas čempionātā trešdien, 27.jūlijā, ar rezultātu 59:56 astotdaļfinālā pārspēja vienaudzes no Izraēlas, liecina organizatoru informācija. Ceturtdaļfinālā piektdien Šopronā Latvijas izlases pretinieces būs beļģietes.

Latvijas komandas līdere Digna Strautmane guva 16 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas. 16 punktus savā kontā ieguva arī Dinija Pāvelsone, kura spēlē vieglā uzbrucēja pozīcijā. Mačā viņa izcīnīja trīs atlēkušās bumbas. Savukārt spēka uzbrucēja pozīcijā spēlējošā Janeta Rozentāle spēlē ieguva 11 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas. Pārējās spēlētājas palika aiz 10 punktu robežas.

Spēles temps abām komandām bija līdzīgs. Pirmajā ceturtdaļā pārākumu jau kopš spēles sākuma izrādīja pretinieces, kuras ar vairākiem precīziem metieniem izvirzījās vadībā. Arī pēc septītajā minūtē paņemtā pārtraukuma mūsu meitenes nespēja samazināt rezultāta starpību, tas izdevās vien trīs minūtes pirms ceturtdaļas beigām, kad Sandra Lipe realizēja vienu no diviem soda metieniem. Otrās ceturtdaļas sākums bija sekmīgāks, kad Pāvelsone bumbu grozā raidīja no trīspunktu atzīmes. Otrajā ceturtdaļā Izraēlas basketbolistes spēlēja aktīvāk, līdz ar to nopelnīja vairāk piezīmju un vairāk kļūdījās. Trešajā ceturtdaļā komandas aizvadīja līdzīgu spēli abās laukuma pusēs. Šāda spēle turpinājās arī noslēdzošajā ceturtdaļā, kur Latvijas komanda pārsvaru saglabāja visā tās garumā, neļaujot pretiniecēm pietuvoties. Izraēlas izlase nespēja atgūties arī pēc pārtraukuma, kas tika ņemts vien 17 sekundes pirms spēles beigām.

Apakšgrupu turnīra spēlēs Latvija izcīnīja trīs uzvaras trijos mačos, triumfējot A apakšgrupā - ar 66:35 pārspēja Nīderlandes basketbolistes, ar 74:53 pieveica Čehijas izlasi un otrdien ar rezultātu 57:56 ļoti saspringtā cīņā uzvarēja Slovākijas vienaudzes, kas trīs sekundes pirms pamatlaika beigām netrāpīja divus soda metienus.

Beļģijas izlase spēlē par vietu ceturtdaļfinālā spraigā mačā ar 61:59 uzveica horvātietes.