Latvijas U-16 izlases basketbolisti pirmoreiz iekļūst Eiropas čempionāta pusfinālā

Eiropas kadetu čempionāta pusfinālu pirmoreiz sasniedza Latvijas U-16 izlases basketbolisti, kas ceturtdien Rīgā ar 53:39 ceturtdaļfinālā uzvarēja Vācijas vienaudžus, liecina organizatoru informācija. Cīņā pa vietu finālā Latvijas kadetu pretinieki piektdien būs spāņi.

Uzvarā Artūrs Strautiņš ieguldīja 11 punktus, Roberts Blumbergs pievienoja 10 punktu, Kārlis Garoza iekrāja deviņus punktus, bet Rodiona Kuruca rēķinā bija astoņi punkti un 12 izcīnītas atlēkušās bumbas. Vācijai ar astoņiem punktiem izcēlās Kostja Mušidi.

Otro puslaiku Latvijas basketbolisti sāka ar četru punktu pārsvaru (26:22), taču lieliski aizvadīja trešo ceturtdaļu, ar pārliecinošu aizsardzību ļaujot pretiniekiem gūt tikai četrus punktus un pārdomāti darbojoties uzbrukumā. Spēles pēdējo nogriezni mājinieki sāka ar 17 punktu pārsvaru (43:26) un trīs minūtes pirms cīņas beigām rezultāta starpība sasniedza jau 24 punktus (53:29), sarūkot tikai cīņas izskaņā.

Pusfinālā piektdien tiksies arī Francija un Turcija. Pārējos ceturtdaļfinālos spāņi ceturtdien Olimpiskajā sporta centrā ar 78:64 bija pārāki par Serbijas basketbolistiem, Francija ar 82:52 pieveica Bosnijas un Hercegovinas izlasi, bet Turcijas kadeti ar 82:73 uzveica itāliešus.

Iepriekš otrajā grupu kārtā Latvijas izlase Ogrē zaudēja Lietuvai (71:79), Turcijai (46:73) un Serbijai (5:59), bet līdz tam pirmajā grupu kārtā uzvarēja Grieķiju (74:67), Horvātiju (84:62) un Bosniju/Hercegovinu (63:55). Čempionātā piedalās 16 komandas, kas noslēguma daļā visas spēles aizvada Olimpiskajā sporta centrā, Rīgā.

Iepriekš Eiropas U-16 čempionātos Latvijas izlase ceturtdaļfinālā spēlēja trīs reizes, un allaž zaudēja - 1999.gadā Dienvidslāvijai, 2001.gadā - Lietuvai un 2010.gadā - Čehijai. Eiropas kadetu čempionātos labākais Latvijas izlases sasniegums ir 5. vieta 1999.gadā.