Latvijas U-16 izlases basketbolistes pretendēs uz Eiropas čempionāta bronzu

Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlase piektdien Eiropas čempionātā (EČ) kadetēm pusfinālā zaudēja Ungārijai, nekļūstot par pirmo Latvijas dāmu izlasi, kas iekļuvusi kontinenta meistarsacīkšu finālā. Latvietes pusfinālā cieta zaudējumu ar rezultātu 45:63.

Mačā par bronzu Latvijas basketbolistes sestdien spēkosies ar Itāliju, kas pusfinālā ar 57:74 zaudēja Francijai. Šo spēli tiešraidē plkst. 19.20 varēs redzēt LTV7 un replay.lsm.lv.

Latvijas meiteņu izlases Eiropas čempionāta pusfinālos spēlējušas piecas reizes - četras reizes to darījušas U-20 izlases dāmas, gūstot trīs bronzas medaļas, bet reizi U-18 spēlētājas, kuras pērn tika pie ceturtās vietas. Tikmēr Latvijas vīru komandas divreiz tikušas finālā, 2014.gadā to savā laukumā paveicot U-16 valstsvienībai, bet 2013.gadā Igaunijā Latvijas U-20 basketbolistiem.

Pusfinālā rezultatīvākā Latvijas izlases rindā bija Ketija Vihmane, kura guva 12 punktus, bet astoņi punkti, desmit atlēkušās bumbas un divi bloķēti metieni Laurai Melderei. Vēl Jete Nulle iemeta sešus punktus, atdeva četras rezultatīvas piespēles un izcīnīja piecas bumbas zem groziem, bet Raivitai Koreņikai bez četriem punktiem arī deviņas atlēkušās bumbas. Pretiniecēm ar 14 punktiem atzīmējās Rēka Māņoki.

Pirmajā ceturtdaļā vienīgos Latvijas izlases punktus guva Nulle, kura iemeta divus tālmetienus. Maču ar četriem bezatbildes punktiem iesāka ungārietes, bet pēc Nulles trejača pretinieču pārsvars saruka līdz vienam punktam. Tiesa, pēc tam Ungārijas kadetes guva deviņus bezatbildes punktus un komandas šķīra desmit punkti (3:13). Nulle iemeta vēl vienu tālmetienu, bet latvietes pirmo ceturtdaļu zaudēja ar 6:16.

Otrās ceturtdaļas ceturtajā minūtē Laurai Melderei izdevās latvietes pietuvināt līdz mīnus četriem punktiem (13:17), taču turpinājumā ungārietes iemeta desmit punktu pēc kārtas. Pirmo puslaiku Latvijas basketbolistes zaudēja ar 21:33, bet trešās ceturtdaļas sākumā pretinieču pārsvaru samazināja līdz septiņiem punktiem (28:35).

Tomēr arī šoreiz atrāvienu neizdevās turpināt un pirms ceturtās ceturtdaļas komandas šķīra 13 punkti, Latvijai atrodoties iedzinējos ar 37:50. Ceturtajā ceturtdaļā latvietes nespēja aizķerties spēlē un cieta zaudējumu ar rezultātu 45:63.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka šī čempionāta ievadā apakšgrupā Latvijas kadetes ar 67:52 uzveica Baltkrieviju, ar 72:54 pārspēja turcietes un ar 45:68 zaudēja mājiniecēm no Francijas.

Pēc tam astotdaļfinālā ar rezultātu 61:47 tika pārspētas Serbijas vienaudzes, bet trešdien ceturtdaļfinālā Latvija ar 62:58 uzvarēja arī Vāciju, kas paralēli arī nozīmēja ceļazīmes izcīnīšanu uz nākamā gada Pasaules kausu U-17 vecuma grupā.

Ungārija šo čempionātu aizvada iespaidīgi un patlaban joprojām ir bez zaudējumiem - grupā tika pieveiktas Rumānija (87:40), Serbija (75:46) un Itālija (55:49), astotdaļfinālā pārspēta Baltkrievija (64:41), bet ceturtdaļfinālā pievarēta Krievija (62:56).

Kā vēstīts, Latvijas kadetu basketbolistēm līdz šim labākais rezultāts Eiropas čempionātos bija piektā vieta, kas tika sasniegta 2001., 2014. un 2015.gadā.

No pagājušā gada Latvijas U-16 izlases sastāva šajā čempionātā piedalās arī Jete Nulle, Laura Meldere, Flēra Vīnerte, Anita Miķelsone, Paula Kļeščova un Raivita Koreņika. Saspēles vadītājai Nulle šis ir jau trešais Eiropas U-16 čempionāts, turklāt viņa tāpat kā centra spēlētāja Meldere pērn spēlēja pasaules U-17 čempionātā, bet šogad - Eiropas U-20 čempionātā.

U-16 meiteņu izlasi Eiropas čempionātā otro gadu pēc kārtas vada Kaspars Mājenieks, kurš ikdienā ar šī vecuma meitenēm strādā Liepājas sporta skolā.