Latvijas U-16 basketbolisti izcīna pagarinājumu un pārspēj Krieviju Eiropas čempionāta astotdaļfinālā

Latvijas U-16 basketbolisti Eiropas čempionāta astotdaļfinālā otrdien Melnkalnē mača galotnē izcīnīja pagarinājumu, kurā pārspēja Krievijas izlasi (84:82), liecina organizatoru informācija. Ceturtdaļfinālā Latvijas kadeti spēkosies ar Slovēnijas un Horvātijas pāra uzvarētājiem.

Latvijas komandas sastāvā rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Kristaps Ķilps, bet ar 18 punktu guvumiem izcēlās Ojārs Bērziņš. Ķilpa kontā arī 11 bumbas zem groziem.

Pirmā puslaika izskaņā Krievijas kadeti spēja veikt izrāvienu, pārtraukumā dodoties ar sešu punktu pārsvaru (33:39). Trešajā ceturtdaļā Krievijas izlase vēl vairāk palielināja atstatumu starp komandām (49:57).

Vēl nedaudz vairāk nekā divas minūtes pirms mača pamatlaika beigām Latvijas kadeti bija iedzinējos ar desmit punktu deficītu (58:68). Spēles galotnē latvieši spēja samazināt rezultātu līdz minimumam, kam Krievijas spēlētāji atbildēja ar diviem punktiem ar sodu, tomēr, nespēdams savaldīt sajūsmu, Krievijas spēlētājs saņēma tehnisko piezīmi, atgriežot cerības Latvijas vienībai. Nākamajā uzbrukumā Latvijas kadeti darbojās nesekmīgi, kam sekoja pārkāpums pret Krievijas sportistu. Spriedze lika par sevi manīt, kad abi soda metieni lidoja grozam secen, ļaujot Ķilpam līdz ar pamatlaika beigām raidīt sekmīgu trīspunktu metienu, izlīdzinot rezultātu (71:71).

Pagarinājumu veiksmīgāk iesāka Latvijas kadeti, bet Krievijas basketbolisti spēja rezultātu izlīdzināt. Mača galotnē precīzāki bija Latvijas sportisti, kas svinēja panākumu ar 84:82.

Eiropas U-16 basketbola čempionātā Podgoricā, Melnkalnē, norisināsies līdz sestdienai.